• rozwiń

Empik nie odpuszcza Merlina

Empik nie odpuszcza Merlina
Foto: TVN24 Foto: Walka o połączenie trwa

We wtorek grupa Empik Media & Fashion, właściciel sklepu Empik.com, poinformuje, że złoży odwołanie od decyzji Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, zakazującej przejęcia Merlina - podaje "Rzeczpospolita". – Były momenty wahania, czy warto się na to decydować, ale firmy chcą walczyć o transakcję – twierdzi informator gazety.

4 lutego UOKiK nie zgodził się na połączenie sklepów internetowych Empik.com oraz Merlin.pl. Zdaniem urzędu sklepy miałyby zbyt silną pozycję na rynku książek i muzyki.
EM&F organizuje we wtorek konferencję prasową w związku z publikacją raportu za czwarty kwartał 2010 roku i według informacji "Rz" prawdopodobnie wtedy ogłosi dalsze plany wobec Merlina.

Dane kontra dane

– Nie wiemy, jakie argumenty przestawi EM&F, aby podważyć ustalenia UOKiK. Gra wydaje się warta podjęcia, ale nie ukrywam sceptycyzmu. UOKiK podejmując taką decyzję, przeprowadził duże badanie rynku i trudno sobie wyobrazić, że teraz wycofa się ze swoich ustaleń – mówi gazecie Łukasz Wachełko, analityk DB Securities.

Empik z tymi badaniami się jednak nie zgadza.
– Na rynku muzyki wzięto pod uwagę tylko krajową sprzedaż na tradycyjnych nośnikach – bez plików czy zakupów Polaków w e-sklepach za granicą. Naszym zdaniem powinno być inaczej – wyjaśniał niedawno Maciej Szymański, prezes EM&F.

mkg/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane