• rozwiń

Emigrowałeś? Sprawdź, jak nie zapłacić podatku

Emigrowałeś? Sprawdź, jak nie zapłacić podatku
Foto: TVN24 Foto: Pracowałes za granicą? Sprawdź jak załapać się na abolicję podatkową.

Pracować za granicą i chcesz się załapać na abolicję podatkową w Polsce? Śpiesz się. Termin składania wniosków mija 6 lutego - przypomina Ministerstwo Finansów i umieszcza w internecie specjalne formularze.

Jeśli w latach 2002–2007 pracowałeś za granicą i chcesz umorzenia albo zwrotu podatku dochodowego, to musisz się spieszyć - 6 lutego upływa termin składania wniosków - przypomina Ministerstwo Finansów.

Kto może skorzystać skorzystać z abolicji? - Ci podatnicy, którzy przynajmniej w jednym roku podatkowym w okresie od 2002 do 2007 roku uzyskiwali przychody z pracy za granicą, do których miała zastosowanie metoda tzw. proporcjonalnego odliczenia - przypominają urzędnicy.

Formularz wypełnisz przez internet

Dodatkowo, w czasie, kiedy podatnicy uzyskali te przychody, powinni podlegać tzw. nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w Polsce. To znaczy, że podlegali obowiązkowi podatkowemu od całości swoich dochodów bez względu na miejsce położenia źródeł przychodów.

Wnioski, formularze oraz akty prawne dotyczące zwrotu lub umorzenia podatku dla Polaków pracujących zagranicą znajdują się na stronie Ministerstwa Finansów.

eq ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane