• rozwiń
  • WIG20 2179.53 -0.69%
  • WIG30 2471.15 -0.76%
  • WIG 57618.54 -0.70%
  • sWIG80 11589.08 -0.33%
  • mWIG40 3715.08 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Emigranci nie zapłacą podatku

Emigranci nie zapłacą podatku
Foto: TVN24.pl Foto: Wracający z emigracji Polacy mogą uniknąć płacenia podatków

Będzie abolicja podatkowa dla emigrantów - donosi "Polska". Jak dowiedział się dziennik, za kilka tygodni do Sejmu trafi rządowy projekt ustawy, który powstał na podstawie przedwyborczego programu Platformy Obywatelskiej "Powrót do domu".

- Projekt już jest. Złożymy go w Sejmie za kilka tygodni - mówi "Polsce" wiceprzewodniczący klubu parlamentarnego PO oraz przewodniczący sejmowej komisji finansów publicznych Zbigniew Chlebowski.

Zdaniem gazety, abolicja ma objąć wszystkie osoby, które od maja 2004 r. legalnie pracowały w tych krajach UE, z którymi Polska nie ma lub nie miała umów o unikaniu podwójnego opodatkowania. Polaków, dla których powrót do kraju łączyłby się z zapłatą ogromnego podatkowego haraczu.

- Chcemy zwolnić z podatku nie tylko emigrantów z Wielkiej Brytanii, ale również Belgii, Holandii, Austrii i Finlandii – wylicza na łamach gazety poseł PO Krzysztof Lisek.

Po powrocie do kraju Polacy mieliby składać w urzędach skarbowych jednostronną deklarację zawierającą informacje, w jakim czasie pracowali w którymś z tych państw, i prośbę o umorzenie zaległych podatków. - Abolicja obejmie wszystkich. Nie będziemy sprawdzać, kto, ile i jak zarabiał, a jedynie to, czy pracował legalnie – mówi "Polsce" poseł PO Jakub Szulc.

Wracający z emigracji nie będą musieli udokumentować, ile zarobili za granicą, odpowiadać, czy zamierzają zostać w kraju oraz gdzie planują zainwestować zarobione pieniądze.

bgr

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane