• rozwiń
  • WIG20 2194.58 -0.57%
  • WIG30 2490.03 -0.77%
  • WIG 58026.68 -0.72%
  • sWIG80 11627.70 +0.15%
  • mWIG40 3749.54 -1.58%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Emeryci pierwsi zwolnieni z abonamentu

Emeryci pierwsi zwolnieni z abonamentu
Foto: TVN24 Foto: Pierwszymi beneficjentami zniesienia abonamentu RTV mają być emeryci i renciści

Nowy rząd zniesie abonament radiowo-telewizyjny - zapowiedział Bogdan Zdrojewski, typowany na przyszłego ministra kultury w gabinecie Donalda Tuska. - Prawdopodobnie stanie się to na raty, najpierw zwolnimy z abonamentu emerytów i rencistów - wyjaśnił.

Platforma Obywatelska ma własny plan na media publiczne. Projekt zakłada m.in. zniesienie abonamentu radiowo-telewizyjnego. Bogdan Zdrojewski zapowiedział, że w pierwszej kolejności z obowiązku płacenia abonamentu zwolnieni będą emeryci i renciści. Zdaniem polityka PO, abonament zostanie zastąpiony dotacjami rządowymi, które zostaną skierowane do mediów publicznych. W ten sposób rząd będzie wspierać wszelkie programy misyjne Polskiego Radia i Telewizji Polskiej.

Zdrojewski zaznaczył też, że jego ugrupowanie będzie dążyć do odpolitycznienia mediów publicznych. Jego zdaniem, rolą rządu będzie nadzorowanie tych mediów, a nie wpływanie na kształt polityczny programów tam prezentowanych.
- Platforma zaprosi do prac nad zmianami w mediach publicznych apolitycznych ekspertów, którzy mają być gwarantem rzetelności zmian - dodał poseł.

Zdrojewski podkreślił, że Platforma Obywatelska uważa telewizję publiczną za dobro narodowe i nie chce jej stawiać w sytuacji "jakiegoś nadzwyczajnego wyzwania finansowego", ani też nie chce jej prywatyzacji. Dodał jednak, że media publiczne dysponują ogromnym majątkiem, który "można ograniczyć".

mkg

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane