• rozwiń
  • WIG20 2194.58 -0.57%
  • WIG30 2490.03 -0.77%
  • WIG 58026.68 -0.72%
  • sWIG80 11627.70 +0.15%
  • mWIG40 3749.54 -1.58%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Elżbieta II ustawowo zostanie na znaczkach

Elżbieta II ustawowo zostanie na znaczkach
Foto: TVN24 Foto: Brytyjskie znaczki pozostaną z tradycyjnym motywem?

- Obecność wizerunku brytyjskiej królowej Elżbiety II na znaczkach poczty królewskiej po prywatyzacji Royal Mail zostanie zagwarantowana ustawowo - zapewnił sekretarz stanu ds. przedsiębiorstw w rządzie brytyjskim Ed Davey.

Projekt ustawy zobowiązującej przyszłego nabywcę Royal Mail do umieszczania wizerunku królowej na znaczkach zostanie opracowany w nadchodzącym tygodniu.

Królowa "mocną marką towarową"

Pałac Buckingham przyjął z oburzeniem plan prywatyzacji poczty bez zagwarantowania, że jej nabywca będzie zobowiązany do umieszczania na brytyjskich znaczkach pocztowych wizerunku królowej.

Początkowo rząd tłumaczył się, że uważa za oczywiste, iż każdy potencjalny nabywca prywatny brytyjskiej poczty ze względów komercyjnych zachowa podobiznę Elżbiety II na znaczkach, jako "mocną markę towarową".

Opozycja: rząd zrobił to specjalnie

Opozycyjna Labour Party oskarżyła rząd o to, że specjalnie doprowadził do uchwalenia "nieprecyzyjnej" ustawy w sprawie poczty, aby tym łatwiej znaleźć prywatnego nabywcę.

W wypowiedzi dla "The Mail on Sunday" sekretarz stanu ds. przedsiębiorstw zapewnił, że współpraca między rządem a dworem królewskim w tej kwestii jest konstruktywna.

Projekt spowodował strajki na poczcie

Tradycję umieszczania na brytyjskich znaczkach wizerunku panującego monarchy zapoczątkowano w 1840 roku, za panowania królowej Wiktorii. Potencjalni nabywcy Royal Mail to poczta niemiecka i pewne holenderskie przedsiębiorstwo spedycyjne.

Pracownicy poczty brytyjskiej zareagowali strajkami na rządowy projekt jej prywatyzacji.

ant/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane