• rozwiń
  • WIG20 2148.53 -0.53%
  • WIG30 2431.70 -0.47%
  • WIG 56647.08 -0.44%
  • sWIG80 11477.60 +0.27%
  • mWIG40 3613.37 -0.44%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Elektrim zostaje na giełdzie

Elektrim zostaje na giełdzie
Foto: TVN24 Foto: GPW nie wycofała akcji Elektrimu

Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie podjął decyzję o niewykluczeniu z obrotu giełdowego akcji Elektrim SA. Tydzień temu spółka wniosła o wycofanie swoich akcji.

10 września Elektrim złożył do zarządu giełdy wniosek o wykluczenie swoich akcji z obrotu. Powodem było ogłoszenie przez sąd upadłości spółki z możliwością zawarcia układu.

Wcześniej spółka sama wnosiła do sądu o takie rozwiązanie informując, że "kieruje się koniecznością sprawiedliwego zaspokojenia wszystkich wierzycieli". jak wyjaśniały jej władze, mimo iż majątek spółki pozwala na pełne pokrycie zobowiązań, to jest on niemal w całości zabezpieczony do kwoty 725 mln euro na rzecz obligatariuszy, a utrzymywanie zabezpieczeń uniemożliwia dysponowanie majątkiem.

Zdaniem zarządu giełdy, dzisiejsza decyzja otwiera drogę do takiego ukształtowania przyszłości Elektrimu, by "było to zgodne zarówno z interesem spółki, jak i z interesem jej akcjonariuszy". - Zwracamy uwagę na ogólny problem, wykraczający poza kwestię Elektrimu - nim zaczniemy się zastanawiać, jakimi środkami chronić inwestorów, najpierw musimy wiedzieć, czy w ogóle możemy doprowadzić do sytuacji, w której będziemy musieli i chcieli ich chronić - czytamy w dzisiejszym komunikacie GPW.

Uchwała zarządu GPW wchodzi w życie z dniem jej podjęcia.

bgr

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane