• rozwiń

Ekologiczny Hummer za złom

Ekologiczny Hummer za złom
Foto: hummer.com Foto: H3 spala 15 litrów benzyny na 100 km, a mimo to został zaliczony do ekologicznych aut

Ekologiczne auto, czyli... Hummer. Jak donosi the "The New York Times", japońskie władze zakwalifikowały model H3 tej amerykańskiej marki do programu wymiany starych aut na przyjazne środowisku. W ruchu miejskim najmniejszy Hummer spala około 15 litrów paliwa na 100 kilometrów.

Japońscy kierowcy mogą liczyć na około 2,5 tysiąca dolarów dopłaty do zakupu Hummera jeśli oddadzą na złom co najmniej 13-letnie auto.

Japonia znacznie poluzowała zasady dopłat do zakupów nowych aut po krytyce Waszyngtonu. Amerykanie sprzeciwiali się temu, że Tokio faworyzuje lokalnych producentów. Japońskie marki należały do największych beneficjentów amerykańskiego programu "gotówka za złom", podczas gdy do japońskiego programu dopłat nie zakwalifikowano żadnego modelu ze Stanów Zjednoczonych. Po zmianach przepisów władze Japonii podkreślają, że Hummer H3 spełnia normy spalania przewidziane dla ciężkich pojazdów.

ram/tr

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane