• rozwiń

EasyJet kupuje nowe samoloty. Powiększa dywidendę

"Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać" Odtwórz: "Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać"
"Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać" "Źródło: TVN24 BiS"

O 27 nowych samolotów powiększy się flota przewoźnika easyJet. Brytyjskie linie lotnicze oczekują również większego wzrostu i zdecydowały o podniesieniu poziomu wypłaty dywidendy do 40 proc.

Brytyjskie linie lotnicze są trzecim największym tanim przewoźnikiem na świecie i drugim w Europie. easyJet charakteryzuje się tanimi biletami i dużą siatką połączeń. Jest też jednym z głównych rywali irlandzkiego Ryanaira.

Nowe samoloty

Władze koncernu poinformowały, że doszła do porozumienia z Airbusem. Producent dostarczy przewoźnikowi 27 nowych samolotów A320 w ciągu trzech latach.

Spółka przekonuje, że rozbudowa floty pozwoli utrzymać koszty na niskim poziomie. - Kontynuujemy wykonanie naszego modelu biznesowego, który stanowi platformę do zrównoważonego wzrostu i przynosi atrakcyjne źródło zysków dla naszych akcjonariuszy - powiedział Carolyn McCall, prezes easyJet.

Duża firma

Flota easyJet składa się z ponad 200 samolotów Airbus, które latają do 27 państw na całym świecie. W Polsce loty tego przewoźnika odbywają się z Krakowa.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane