• rozwiń

E-sklepy zgarną 13 miliardów

E-sklepy zgarną 13 miliardów
Foto: TVN24 Foto: Handel w sieci wciąż ma się dobrze

Chociaż e-klientów jest coraz więcej, to coraz bardziej trzymają się za kieszeń. Według wyliczeń "Gazety Prawnej" w tym roku sprzedaż w sklepach internetowych wzrośnie znacznie wolniej niż rok temu. Ale i tak oczekuje się, że Polacy wydadzą na e-zakupy ok. 13 mld zł.

Przedstawiciele największych sklepów w sieci są już pewni, że rynek handlu internetowego nie powtórzy przyspieszenia z roku ubiegłego, kiedy - według szacunków - Polacy wydali na zakupy przez internet ok. 10 mld zł, czyli ok. 35-40 proc. więcej niż w roku 2007. Największe spowolnienie sprzedaży dotyczy elektroniki użytkowej oraz sprzętu gospodarstwa domowego. Eksperci oceniają, że na mniejszą sprzedaż w e-handlu bezpośredni wpływ miało zwolnienie na rynku nieruchomości.

Zagranica wciąż atrakcyjna

Osłabienie złotego nie powstrzymało Polaków kupujących za granicą przez internet. Z danych globalnego serwisu eBay wynika, że od początku roku do połowy marca Polacy kupili o 61 proc. więcej przedmiotów w brytyjskiej wersji eBaya niż w tym samym okresie roku ubiegłego.

Podane przez "Gazetę Prawną" przykłady potwierdzają, że takie zakupy bardzo się opłacają, jako że niektóre produkty są za granicą od 20 do 70 proc. tańsze niż w polskich e-sklepach.

mkg ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane