• rozwiń
  • WIG20 2344.03 +0.97%
  • WIG30 2681.21 +0.94%
  • WIG 60902.04 +1.18%
  • sWIG80 11928.15 +0.52%
  • mWIG40 4035.38 +0.48%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

E-faktury wciąż w niełasce. Króluje papier

E-faktury wciąż w niełasce. Króluje papier
Foto: TVN24 Foto: Wśród badanych dominuje przekonanie o potrzebie posiadania wszystkich dokumentów w wersji papierowej

Choć 88 proc. respondentów słyszało o e-fakturach, to korzysta z nich tylko co czwarty, a ponad połowa nie chce otrzymywać takich dokumentów - pisze piątkowy "Puls Biznesu" powołując się na badanie TNS OBOP. Wśród badanych dominuje przekonanie o potrzebie posiadania wszystkich dokumentów w wersji papierowej.

W efekcie Polska zajmuje od kilku lat ostatnie miejsce w UE pod względem udziału faktur w postaci elektronicznej w fakturowaniu ogółem. Ten wskaźnik wynosi u nas 10 proc., a w Wielkiej Brytanii to aż 90 proc. - wylicza dziennik.

Nie takie proste?

Nastawienia Polaków nie zmienił fakt, że w 2013 r. zniknęły ostatnie bariery prawne utrudniające korzystanie z e-faktur. Według badania 28 proc. ankietowanych nie jest świadoma regulacji prawnych o stosowaniu e-dokumentów, a co piąty nie ma pewności, czy taki dokument uznaje urząd skarbowy.

Lęk przed nowinkami można przełamać podnoszeniem wiedzy na ich temat, ale też zachętami ze strony przedsiębiorców, banków i państwa – zauważa psycholog biznesu Agata Gąsiorowska.

W skład koalicji "Wybieram e-faktury", która zleciła badanie, wchodzą: Konfederacja Lewiatan, Krajowa Izba Rozliczeniowa, Orange Polska, UPC Polska, ING i Sage.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane