• rozwiń

e-book zamiast cegieł w tornistrze

e-book zamiast cegieł w tornistrze
Foto: TVN24 Foto: Tornistry będą lżejsze

Uczniowie kilku śląskich szkół już wkrótce zapomną o ciężkim tornistrze, ceglastych podręcznikach i bólu kręgosłupa. Zamiast tego otrzymają e-booki, w które zostaną wgrane elektroniczne wersje szkolnych książek. - To pionierski projekt w skali kraju - przekonują pomysłodawcy.

e-booki zawierające podręczniki i inne pomoce naukowe (encyklopedie, słowniki i gry edukacyjne) zostaną wkrótce wprowadzone w sześciu klasach w sześciu szkołach w województwie śląskim - poinformował we wtorek śląski kurator oświaty Stanisław Faber.

Jak zapewnił - pilotażowy, pionierski w skali kraju projekt, który ma odciążyć dźwigające ciężkie tornistry dzieci, ruszy najpóźniej w nowym roku szkolnym.

Inspiracja z Zachodu

Program realizują wspólnie Śląskie Kuratorium Oświaty i wojewoda śląski przy wsparciu lokalnych samorządów. Koszt urządzeń w jednej klasie sfinansuje kuratorium, w pięciu innych - wojewoda śląski z dotacji celowej.

Koszt programu pilotażowego nie jest jeszcze znany, bo trwają negocjacje z firmą, która dostarczy urządzenia.

- To program mający na celu wyrównywanie szans edukacyjnych. Chcemy skorzystać ze sprawdzonych wzorców zachodnich, m.in. Portugalii – tłumaczy Faber.

eq ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane