• rozwiń

Dziura nie taka straszna

Dziura nie taka straszna
Foto: sxc.hu Foto: Deficyt mniejszy niż zaplanowany

Deficyt budżetu państwa po marcu będzie niższy o ok. 2-3 mld zł od planowanego w harmonogramie deficytu na poziomie 25,5 mld zł - poinformowała wiceminister finansów Elżbieta Suchocka-Roguska.

W harmonogramie dochodów i wydatków budżetu państwa planowanych w 2010 roku zapisano po marcu deficyt na poziomie 25,45 mld zł, co daje 48,7 proc. całorocznego planowanego deficytu.

Deficyt budżetowy państwa po lutym 2010 roku wyniósł 16,7 mld zł, co daje 32,1 proc. deficytu w 2010 r. Był jednak zgodny z harmonogramem dochodów i wydatków budżetu opracowanym w Ministerstwie Finansów.

Dziura będzie mniejsza?

Ministerstwo Finansów i większość ekonomistów spodziewa się, że poprawiająca się sytuacja gospodarcza sprawi, że zaplanowany na ten rok deficyt na poziomie 52,2 mld zł, będzie w rzeczywistości niższy. Dodatkowo państwową kasę zasili kilka miliardów złotych zysku Narodowego Banku Polskiego, których w ustawie budżetowej nie uwzględniono.

bgr/ ola

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane