• rozwiń
  • WIG20 2103.68 -0.21%
  • WIG30 2406.12 -0.16%
  • WIG 56047.39 -0.13%
  • sWIG80 11585.53 -0.05%
  • mWIG40 3753.25 -0.07%

Ostatnia aktualizacja: 2019-08-23 17:15

Dostosuj

Dziś w TVN24 Biznes i Świat: Wschód Ukrainy, zbrojenia Rosji i ostatni dzień na PIT

Separatyści opanowali Ługańsk Odtwórz: Separatyści opanowali Ługańsk
Foto: Oglądaj TVN24 Biznes i Świat | Video: Separatyści opanowali Ługańsk

W TVN24 Biznes i Świat w środę będziemy śledzić rozwój wydarzeń na wschodzie Ukrainie, gdzie prorosyjscy separatyści zajmują kolejne obiekty. Władze z Kijowa próbują prowadzić operację antyterrorystyczną, ale nie przyniosła ona dotychczas żadnych sukcesów.

Separatyści w Ługańsku na wschodzie kraju najpierw zajęli siedzibę administracji obwodu. Milicja nie stawiała oporu, gdy dwutysięczny tłum przypuścił szturm. Nad budynkiem zawisła rosyjska flaga, a po negocjacjach otoczony oddział Gwardii Narodowej złożył broń. Potem separatyści zajęli siedzibę prokuratury oraz lokalny ośrodek telewizyjny.

W TVN24 Biznes i Świat dziś także o energetyce. 2 maja w Warszawie odbędzie się szczyt gazowy, na którym przedstawicie Komisji Europejskiej, Ukrainy i Rosji mają dyskutować na temat rozwiązania kryzysowej sytuacji związanej z brakiem spłaty ukraińskich długów za rosyjski gaz.

Rosja się zbroi

Przyjrzymy się także rosyjskim zbrojeniom. Rosyjska armia otrzyma aż 560 mld dolarów na zakupy nowego sprzętu i uzbrojenia w latach 2016-2025, skupiając się głównie na pozyskiwaniu broni „inteligentnej”.

Zapytamy Macieja Sokołowskiego, stypendystę rządu Szwecji o to, czy ten skandynawski kraj dołączy do NATO. Licząca dwa wieki polityka neutralności Szwecji zaczyna się chwiać. W obliczu kryzysu na Ukrainie podnoszą się głosy, że czas dołączyć do Sojuszu. Ambasador USA w Sztokholmie zdecydowanie popycha Szwedów w tym kierunku. Miał oznajmić, że ani NATO, ani USA nie przyjdą Szwecji z pomocą w wypadku agresji Rosji. Miało to podziałać na szwedzkich polityków jak "zimny prysznic".

Przyjaciele dwaj

W Niemczech nie milkną echa skandalu z udziałem Gerharda Schroedera, który swoje 70. urodziny świętował w Petersburgu w towarzystwie prezydenta Rosji Władimira Putina. Niemiecki rząd odciął się od byłego kanclerza, a jego zachowanie spotkało się z miażdżącą krytyką ze strony innych polityków oraz mediów.

Środa to ostatni dzień na złożenie rozliczenia PIT za 2013 rok. Tym, którzy nie zdążą, grożą kary. Ministerstwo Finansów zachęca do składania deklaracji podatkowych przez internet za pomocą systemu e-deklaracje. Informacje na ten temat można znaleźć na stronie www.e-deklaracje.gov.pl Ze strony tej można pobrać odpowiednią aplikację, która umożliwia elektroniczne rozliczenie z fiskusem. Rozliczenie można też osobiście złożyć w urzędzie skarbowym (właściwym dla miejsca faktycznego zamieszkania, a nie zameldowania) lub wysłać je pocztą (decyduje data stempla na kopercie).

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane