• rozwiń
  • WIG20 2255.46 -0.74%
  • WIG30 2551.68 -0.72%
  • WIG 59191.71 -0.51%
  • sWIG80 11545.41 +0.30%
  • mWIG40 3759.27 +0.04%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-08 17:15

Dostosuj

Temat: Ukraina w kryzysie

Dziś w TVN24 Biznes i Świat: Jaceniuk premierem Ukrainy. Napięta sytuacja na Krymie

"Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać" Odtwórz: "Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać"
"Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać" "Źródło: TVN24 BiS"

Dziś na antenie TVN24 Biznes i Świat śledzimy przede wszystkim wydarzenia na Ukrainie, gdzie parlament zdecydował, że nowym premierem będzie Arsenij Jaceniuk. Obserwujemy też sytuację na Krymie, gdzie uzbrojeni napastnicy okupują tamtejszy parlament.

Ukraińska Rada Najwyższa powołała nowy rząd jedności narodowej. Na jego czele stanął Arsenij Jaceniuk. Nowy premier nazwał swój gabinet "rządem kamikadze", który musi przeprowadzić bardzo poważne i niepopularne reformy.   

Śledzimy również niepokojące wydarzenia na Krymie, nad którym zawisła groźba oderwania od Ukrainy. Rano uzbrojeni napastnicy zajęli budynki rządowe i parlament autonomii krymskiej. Sytuację zaostrza także reakcja Rosji, która w stan gotowości postawiła m.in. swoje lotnictwo wojskowe.

W studio TVN24 Biznes i Świat po południu sytuację na Ukrainie będzie analizować m.in. Weronika Marczuk, prezes Towarzystwa Przyjaciół Ukrainy; Henryk Kołodziej, konsul honorowy Ukrainy, czy też Jewgen Worobiow z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.

Bieżące wydarzenia na Ukrainie będą komentować także prof. Longin Pastusiak, ekspert ds. międzynarodowych i były marszałek Senatu, Jan Piekło z Fundacji Współpracy Polsko-Ukraińskiej, czy Krystyna Kurczab-Redlich, wieloletnia korespondentka polskich mediów w Rosji.

W programie "24 godziny" o godz. 22.00 o tym co jest największym wyzwaniem nowego rządu: brak pieniędzy, czy sytuacja na Krymie, mówić będzie Jarosław Ćwiek, analityk PISM i komentator TVN24 Biznes i Świat, a "przeciąganie liny" między Moskwą i Kijowem skomentuje Aleksander Smolar, prezes Fundacji Batorego oraz komentator TVN24 Biznes i Świat.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane