• rozwiń

Dziś w TVN24 Biznes i Świat: Gaz łupkowy i Ukraina na unijnym szczycie, Duma zdecyduje o Krymie

"Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać" Odtwórz: "Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać"
"Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać" "Źródło: TVN24 BiS"

W TVN24 Biznes i Świat będziemy dziś śledzić rozwój wydarzeń na Ukrainie. Przyjrzymy się też, temu co będzie dziać się w Brukseli. Przywódcy państw Unii Europejskiej będą tam rozważać uruchomienie trzeciego etapu sankcji wobec Rosji. Z kolei rosyjska Duma ma ratyfikować traktat o przyjęciu Krymu i miasta Sewastopol w skład Federacji Rosyjskiej.

Przywódcy państw Unii Europejskiej będą dziś rozmawiać o sytuacji na Ukrainie i Krymie. Zastanowią się, czy anektowanie należącego do Ukrainy Krymu to wystarczający powód, aby uruchomić trzeci etap zapowiadanych sankcji wobec Rosji. Do tej pory UE zawiesiła rozmowy z Rosją na temat liberalizacji wizowej i nowej umowie o współpracy i partnerstwie. Wprowadzono również sankcje wizowe i finansowe wobec 21 osób.

Umowa stowarzyszeniowa jutro

Na antenie TVN24 Biznes i Świat sprawdzimy również, jak na sytuację w tym regionie świata wpłynie podpisanie politycznej części umowy stowarzyszeniowej Unii Europejskiej z Ukrainą, do czego ma dojść w piątek. Ten pomysł będzie komentował komisarz UE Janusz Lewandowski.

W TVN24 Biznes i Świat przyjrzymy się również temu, jak kraje Unii Europejskiej, w tym Polska mogą uniezależnić się energetycznie od Rosji. Ten temat będzie poruszany podczas unijnego szczytu. Wielka Brytania przekonuje europejskie stolice, aby Komisja Europejska i Rada Unii Europejskiej wspierały rozwój niekonwencjonalnych źródeł energii, w tym wydobycia gazu łupkowy. Jaka na taką propozycję zareagują najważniejsi na starym kontynencie politycy?

Także dziś rosyjska Duma ratyfikuje traktat o przyjęciu Krymu i miasta Sewastopol w skład Federacji Rosyjskiej. W Moskwie dojdzie też do spotkania sekretarza generalnego ONZ Ban-Ki-Moona z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Jakie będą efekty tej rozmowy? Jakie padną na niej słowa i deklaracje? Więcej w TVN24 Biznes i Świat.

Co na rynkach?

TVN24 Biznes i Świat to nie tylko wydarzenia na Ukrainie. Sprawdzimy, jak na słowa szefowej Fed Janet Yellen zareagowały rynki; jak kształtują się ceny walut, akcji i obligacji. Będziemy analizować również, czy na polski rynek pracy na stałe wkroczyło ożywienie. Dane za czwarty kwartał ubiegłego roku wskazują, że bezrobocie spada. Za ożywieniem nie idzie jednak wzrost płac. Jakie są tego przyczyny? Komentarz ekspertów na antenie TVN24 Biznes i Świat.

Wśród ekspertów, którzy zagoszczą na naszej antenie będą m.in. Andrzej Kurnicki, prezes Euroamerican Company, Krzysztof Blusz z Demos Europa, ekonomista Marek Zuber, Roland Paszkiewicz z CDM PEKAO SA, Marek Wolos z TMS Brokers, Paweł Kazanecki z Wschodnioeuropejskiego Centrum Demokratycznego oraz Paweł Poprawa z Instytutu Studiów Energetycznych.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane