• rozwiń
  • WIG20 2158.94 -0.47%
  • WIG30 2459.33 -0.39%
  • WIG 57502.14 -0.29%
  • sWIG80 11763.70 +0.51%
  • mWIG40 3786.21 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:15

Dostosuj

Dziś poznamy prezesa LOT-u. Zostanie nim były szef spółki?

Dziś poznamy prezesa LOT-u. Zostanie nim były szef spółki?
Foto: TVN 24 Foto: Nowym prezesem LOT zostanie Sebastian Mikosz?

Dziś Rada Nadzorcza LOT poda nazwisko nowego prezesa spółki. Najbardziej prawdopodobnym kandydatem jest Sebastian Mikosz, który został wczoraj niespodziewanie przedstawiony w czasie obrad Rady.

Posiedzenie Rady rozpocznie prezentacja kandydatury Mikosza. Później ma odbyć się głosowanie.

Jak ustalił wczoraj portal tvn24.pl, jeśli członkowie Rady Nadzorczej z ramienia Ministerstwa Skarbu Państwa zagłosują zgodnie z sugestią i wolą ministra Mikołaja Budzanowskiego, to wybór nowego szefa lotniczej spółki jest przesądzony, bo Ministerstwo Skarbu Państwa ma w Radzie większość. Wiadomo jednak, że jej członkowie są mocno podzieleni, także wśród reprezentantów ministra.

Scenariusz miał wyglądać zupełnie inaczej, ale w poniedziałek wieczorem minister Budzanowski nie zgodził się na proponowane przez Radę kandydatury Andrzeja Wysockiego ani Bertranda LeGuerna.

Były prezes LOT

Sebastian Mikosz był p.o. prezesa a później prezesem LOT-u w latach 2009-2010, w sumie przez 18 miesięcy. Ze spółki odszedł, ponieważ nie mógł porozumieć się z właścicielem, czyli Ministerstwem Skarbu Państwa, co do dalszych kroków restrukturyzacyjnych.

Po odejściu z LOT-u Mikosz pracował w Deloitte, potem w Societe Generale. W międzyczasie napisał też książkę "Leci z nami pilot?" o lotnictwie. Od kilku miesięcy w różnych wywiadach przyznawał, że chętnie wróciłby do branży, której jest bardzo oddany. Często komentował też wydarzenia związane z LOT-em. Były, a być może i przyszły, prezes LOT-u ma 39 lat, jest absolwentem francuskiego IEP Paris - Instytutu Studiów Politycznych.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane