• rozwiń
  • WIG20 2164.75 -0.41%
  • WIG30 2451.42 -0.51%
  • WIG 57024.61 -0.48%
  • sWIG80 11449.24 -0.03%
  • mWIG40 3636.71 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: 2019-10-18 17:15

Dostosuj

Dziś najgorszy w roku dzień w pracy

Dziś najgorszy w roku dzień w pracy
Foto: sxc.hu Foto: Szefie, to przez zmianę czasu!...

Siedzisz w pracy i masz "doła", po prostu nic ci się nie chce? To nie twoja wina! Po prostu dziś mamy najmniej produktywny dzień w roku. Wszystkiemu winna zmiana czasu na zimowy i związane z nią zapadanie zmroku o godzinę wcześniej. Jak pisze brytyjski "Daily Telegraph", powołując się na wyniki sondażu, bardzo negatywnie wpływa to na morale pracowników.

Według "Daily Telegraph", wydajność pracy spadnie w tym tygodniu aż o połowę. Tak przynajmniej wynika z sondażu przeprowadzonego wśród 2 tysięcy osób przez agencję turystyczną Wysp Kanaryjskich Promotur.

Wyniki badania są naprawdę zatrważające. 52 proc. ankietowanych pracowników mówi, że już w zwykły poniedziałek trudno im uporać się z pracą. 14 proc. przyznało, że po zmianie czasu na zimowy w zeszłym roku wydajność spadła im tak bardzo, że zaniepokoiło to ich szefów, a 8 proc. ankietowanych zatelefonowało wtedy do pracodawców, że są chorzy. Ogarniała ich też depresja na samą myśl, że muszą iść do pracy.

"Daily Telegraph" przytacza też opinie specjalistów, którzy nie mają wątpliwości, że coraz krótsze dni i jesienna aura mogą powodować trudności z koncentracją, sprawnym wykonywaniem pracy, potęgować irytację i mieć tym samym negatywny wpływ na stosunki międzyludzkie.

bgr/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane