• rozwiń
  • WIG20 2158.94 -0.47%
  • WIG30 2459.33 -0.39%
  • WIG 57502.14 -0.29%
  • sWIG80 11763.70 +0.51%
  • mWIG40 3786.21 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:15

Dostosuj

"Dziennik Polski" sprzedany Polskapresse

"Dziennik Polski" sprzedany Polskapresse
Foto: "Dziennik Polski" Foto: "Dziennik Polski" trafił do portfolio wydawnictwa Polskapresse

"Dziennik Polski" przejęty przez wydawnictwo Polskapresse. Gazeta ukazuje się w Krakowie od 1945 roku, swoim zasięgiem obejmuje województwo małopolskie. Polskapresse to wydawca dziennika "Polska" i kilkudziesięciu tygodników lokalnych w całym kraju.

Polskapresse sfinalizowała umowę kupna spółki Polski Dom Medialny, wydawcy krakowskiego "Dziennika Polskiego" oraz serwisów Dziennik.krakow.pl i Grosik24.pl - poinformowała Polskapresse w piątkowym komunikacie. Redaktorem naczelnym "Dziennika Polskiego" pozostaje Piotr Legutko.

Polskapresse jest już właścicielem innej gazety codziennej ukazującej się w Małopolsce - "Gazety Krakowskiej". Wraz z "Dziennikiem Polskim" są to jedyne dwa tytuły codzienne o zasięgu małopolskim. W Krakowie ukazuje się jeszcze lokalny dodatek "Gazety Wyborczej".

"Dziennik Polski" był jednym z nielicznych już samodzielnych lokalnych dzienników, nie powiązanych z większymi grupami wydawniczymi.

Gazeta z tradycjami

"Zakup 'Dziennika Polskiego', który od dziesięcioleci jest nieodłącznym elementem krajobrazu medialnego Małopolski, to jedna z ważniejszych inwestycji Polskapresse ostatnich lat. Dlatego Zarząd Polskapresse będzie dążył do zachowania jego pozycji rynkowej - napisano w komunikacie.

Jak podkreślono, wejście "Dziennika Polskiego" do portfolio gazet Polskapresse to szansa dla tytułu na stabilny rozwój, a dla grupy wydawniczej możliwość korzystania z wiedzy i doświadczenia pracowników ważnego na polskim rynku dziennika regionalnego.

Polskapresse kupiła spółkę Polski Dom Medialny od grupy Wydawnictwo Jagiellonia.

"Dziennik Polski" ukazuje się w województwie małopolskim od 1945 roku i wychodzi w sześciu wydaniach lokalnych: krakowskim, nowosądeckim, tarnowskim, Małopolski Zachodniej, podhalańskim, wokół Krakowa. W soboty ma dodatkowe mutacje: Powiatu Krakowskiego, Miechowa i Proszowic, myślenicką i wielicką.

Rozpowszechnianie płatne razem "Dziennika Polskiego" w kwietniu 2011 wyniosło 39 511 egz. (wg ostatnich dostępnych danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy za kwiecień 2011). Serwisy Grupy Dziennik.krakow.pl miały 152 188 realnych użytkowników (wg danych Megapanel PBI/ Gemius kwiecień 2011).

Grupa Wydawnicza Polskapresse należy do największych wydawców prasy w Polsce i jest liderem na rynku mediów regionalnych i lokalnych. Do tej pory w ośmiu województwach wydawała dziewięć dzienników regionalnych, w tym osiem połączonych wspólną marką "Polska" (Dziennik Bałtycki, Dziennik Łódzki, Dziennik Zachodni, Gazeta Krakowska, Gazeta Wrocławska, Głos Wielkopolski, Kurier Lubelski), "Express Ilustrowany", a także 90 tygodników lokalnych oraz bezpłatną gazetę miejską "Echo Miasta". Średnia dzienna sprzedaż wszystkich dzienników to prawie 320 tys. egz.

Grupa Wydawnicza Polskapresse jest częścią Verlagsgruppe Passau, niemieckiej grupy medialnej obecnej w Niemczech, Czechach i Polsce.

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane