• rozwiń

"Dziennik" będzie miał swój związek zawodowy

"Dziennik" będzie miał swój związek zawodowy
Foto: TVN24.pl Foto: "Dziennik" będzie miał swój ZZ

Dziennikarze "Dziennika" przygotowują się do zapowiadanej likwidacji tytułu. W redakcji powstaje związek zawodowy NSZZ "Solidarność" "Dziennika". - Chcemy bronić interesów zespołu - tłumaczy jeden z jego założycieli Artur Grabek.

Jak udało się nam ustalić w redakcji "Dziennika" powstał już komitet założycielski, który będzie tworzył zręby komisji zakładowej związku. W jego skład wchodzą trzy osoby. Oprócz dziennikarza działu polityka Artura Grabka, są w nim jeszcze Magdalena Michalska (z działu kultura) i publicysta Witold Głowacki. Ten ostatni stanął na czele komitetu.

Jak powiedział nam Grabek, związek zawodowy "Dziennika" został już zarejestrowany w zarządzie regionu Mazowsza "Solidarności". - Chcemy bronić interesów zespołu w kontekście zapowiadanych renegocjacji warunków zatrudnienia i współdziałać z kierownictwem redakcji - tłumaczy.

Pierwszy, w dużym prywatnym medium

Renegocjacje warunków zatrudniania wiążą się z zapowiadaną likwidacją "Dziennika". W jego miejsce Axel Springer i wydający "Gazetę Prawną" INFOR.PL chcą utworzyć jeszcze w tym roku nowy tytuł łączący silny dział polityczny i społeczny "Dziennika" i wyspecjalizowaną w tematyce prawnej, gospodarczej i podatkowej redakcję "GP".

Związek zawodowy "Dziennika" to pierwsza tego typu inicjatywa w dużym polskim medium prywatnym. Do tej pory związki funkcjonowały jedynie w "Rzeczpospolitej" - ta jest jednak wciąż w 49 proc. własnością Skarbu Państwa.

bgr//mat

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane