• rozwiń

Dwucyfrowe bezrobocie w USA

Dwucyfrowe bezrobocie 
 w USA
Foto: TVN24 Foto: Przybywa bezrobotnych Amerykanów

- Stopa bezrobocia w USA w październiku wyniosła 10,2 proc., wobec 9,8 proc. we wrześniu - podał amerykański Departament Pracy. Dane zaskoczyły ekonomistów, którzy spodziewali się wzrostu do poziomu 9,9 proc.

W październiku liczba miejsc pracy w sektorach pozarolniczych spadła o 190 tys. Rynek oczekiwał, że amerykańska gospodarka straci 175 tys. miejsc pracy. Na skutek kryzysu zatrudnienie straciło już 7,3 mln Amerykanów

Ostatni raz tak wysoki poziom stopa bezrobocia w Stanach Zjednoczonych osiągnęła w kwietniu 1983 roku, czyli ponad ćwierć wieku temu.

Według szerokiej definicji bezrobocia, uwzględniającej osoby zmuszone do podejmowania pracy tymczasowej, bezrobocie sięga 17,5 proc. i jest najwyższe od 1995 roku.

- Szokujący jest wzrost stopy bezrobocia. Popularność handlu kierowanego awersją do ryzyka będzie sprzyjać dolarowi. FED będzie kontynuował ekspansywną politykę pieniężną, nie podając konkretnego terminu zakończenia planu stymulującego - uważa Joseph Trevisani z FX Solutions.

mkg/iga

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane