• rozwiń
  • WIG20 2248.81 -0.29%
  • WIG30 2549.06 -0.10%
  • WIG 59141.35 -0.09%
  • sWIG80 11590.53 +0.39%
  • mWIG40 3780.28 +0.56%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

"Dwójka" poluje na Hannę Lis

"Dwójka" poluje na Hannę Lis
Foto: TVN24 Foto: Czy Hannę Lis zobaczymy w "Panoramie"?

Hanna Lis do "Panoramy"? Zabiega o to obecnie kierownictwo Programu 2 TVP - nieoficjalnie dowiaduje się Presserwis. Lis miałaby stać się twarzą i prowadzącą "Panoramy", co odświeżyłoby wizerunek tego programu. Dziennikarka odbyła już w tej sprawie rozmowę z dyrektorem TVP 2 Rafałem Rastawickim - twierdzi "Presserwis".

Sama Hanna Lis oficjalnie zaprzecza: – Żadna propozycja nie padła - twierdzi.

Wiadomo, że "Panorama" zabiegała o dziennikarkę już w zeszłym roku. Wtedy jednak Hanna Lis odrzuciła ofertę. A jak będzie tym razem? – Nie będę gdybać – odpowiada krótko Lis.

Jak Lis opuściła "Wiadomości"

Wcześniej Hanna Lis prowadziła flagowe "Wiadomości" w TVP 1. W kwietniu została zwolniona przez Piotra Farfała, ówczesnego p.o. prezesa telewizji na wniosek szefującego wtedy "Wiadomościom" Jana Pińskiego. Poszło o zapowiedzi materiału o rankingu europosłów, który wygrali deputowani PO. W tekście zapowiedzi materiału, który prezenterka miała odczytać widzom, znalazło się zdanie, że szefowa Instytutu Spraw Publicznych (który ranking opracował) Lena Kolarska-Bobińska startuje w wyborach do PE z list PO. Hanna Lis tłumaczyła, że nie przeczytała tego zdania, bo zostało ono "w ostatniej chwili dopisane do przygotowanej startówki".

Piński i Farfał uznali, że Lis "poważnie naruszyła zasady etyki dziennikarskiej poprzez samowolną zmianę treści komunikatu odczytanego w głównym wydaniu 'Wiadomości' 20 kwietnia br." Drugim powodem było udzielenie przez prezenterkę "wywiadu prasowego dotyczącego wewnętrznych spraw Spółki".

Sama zainteresowana nazwała wtedy decyzję "absurdalną, kuriozalną hucpą". Prezenterka powody nieprzeczytania fragmentu tekstu tłumaczyła tym, że "informacja w materiale reporterki się nie znalazła". Zdaniem Hanny Lis, w materiale nie było ani komentarza Leny Kolarskiej-Bobińskiej, ani wypowiedzi eksperta czy politologa.

Przed pracą w "Wiadomościach" Lis prowadziła "Wydarzenia" w Polsacie, "Dziennik" w TV 4 i "Teleexpress" w TVP 1.

Gargas wraca do "Jedynki"

Do pracy w Telewizji Polskiej wróciła natomiast Anita Gargas - na stanowisko zastępcy dyrektora TVP 1 ds. publicystyki.

Gargas do marca br. kierowała w Jedynce redakcją publicystyki. Na razie nie wiadomo, czy wraz z nią na antenę TVP 1 powróci jej autorski program - "Misja specjalna".

mon/sk/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane