• rozwiń

Dwie firmy negocjują skończenie odcinka A2 po Chińczykach

- Konsorcjum firm Eurovia i Warbud zostało dopuszczone do negocjacji ws. budowy odcinka autostrady A2 między Strykowem a Konotopą - poinformowała w poniedziałek rzeczniczka GDDKiA Urszula Nelken. Chodzi o dokończenie budowy jednego odcinka A2 po chińskim konsorcjum Covec.

Chiński Covec miał wybudować dwa odcinki autostrady A2 między Strykowem a Konotopą: A - o długości 29,2 km za 754,5 mln zł oraz odcinek C - o długości 20 km za 534,5 mln zł.
- W wyniku konsultacji technicznych do etapu negocjacji dopuszczone zostało konsorcjum firm Eurovia i Warbud, chodzi o odcinek A. To jeszcze nie jest koniec, (...) będą konkretne negocjacje - powiedziała Nelken. Dodała, że w przypadku budowy odcinka C trwają jeszcze konsultacje techniczne.

O tym, że Eurovia, powiązana bezpośrednio z francuskim koncernem Vinci, jest gotowa jednak dokończyć jeden z odcinków A2 mówiono już wcześniej.

Chińska porażka

Generalna Dyrekcja zrezygnowała z usług Covec m.in. po tym, jak chińska firma przestała płacić podwykonawcom. Pod koniec czerwca GDDKiA zdecydowała, że wykonawca, który ma dokończyć budowę, będzie wyłoniony w trybie negocjacji.

GDDKiA chce, by roboty na dwóch odcinkach A2 ruszyły w drugiej połowie lipca. Daje to szanse, by droga była przejezdna na Euro 2012.

mkg/k

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane