• rozwiń
  • WIG20 2229.92 -0.18%
  • WIG30 2531.47 0.00%
  • WIG 58851.05 +0.17%
  • sWIG80 11605.03 +0.29%
  • mWIG40 3797.96 +1.36%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Dwa tysiące Łodzian zmieni pracodawcę

Dwa tysiące Łodzian zmieni pracodawcę
Foto: TVN24 Foto: Łódzki Dell z nowym właścicielem

- Właścicielem fabryki Della w Łodzi ma stać się wkrótce tajwańska firma Foxconn - poinformował rzecznik prasowy Della w Polsce Rafał Branowski. Dodał, że prawo przeniesienia własności potrwa kilka miesięcy, a nowy właściciel deklaruje utrzymanie dotychczasowego zatrudnienia.

Rzecznik nie chciał ujawnić wartości ani szczegółów transakcji. Wiadomo, że Foxconn, największy producent elektroniki na świecie, ma kontynuować w Łodzi produkcję komputerów, serwerów i pamięci masowych pod marką Della.
- Od ponad roku przyglądaliśmy się naszym tzw. operacjom, czyli wszystkim procesom, które stoją za produkcją i logistyką dostaw komputerów. Cel jest taki, żeby uprościć te procesy i sprawić, żeby stały się bardziej efektywne - tłumaczył Rafał Branowski.

Dodał, że Dell zachowa nadzór nad biurem sprzedaży i marketingu w Warszawie.

Łódzki kapitał

Z naszej strony jesteśmy zadowoleni, że firma Foxconn docenia wysokiej klasy umiejętności pracowników łódzkiej fabryki Dell oraz że będzie nadal kontynuowała współpracę z nimi w celu realizacji zamówień klientów oraz dalszego rozwoju swojej działalności

dell o łodzi

Rzecznik podkreślił, że obecni pracownicy firmy w Łodzi zachowają na razie swoje miejsca pracy i stanowiska. - Będzie po prostu nowy właściciel. Foxconn podtrzymuje zatrudnienie wszystkich pracowników w Łodzi, czyli żadnych zmian dla pracowników w najbliższym czasie nie będzie, ani co do warunków, na których są zatrudnieni, ani co do stanowisk - dodał rzecznik.

Z kolei wiceprezes Della Sean Corkery napisał w oświadczeniu spółki, że jej władze są zadowolone, że "Foxconn docenia wysokiej klasy umiejętności pracowników łódzkiej fabryki Dell oraz że będzie nadal kontynuowała współpracę z nimi w celu realizacji zamówień klientów oraz dalszego rozwoju swojej działalności"

Z rąk do rąk

Foxconn, który powstał w 1974 roku na Tajwanie. Jest wiodącym dostawcą usług współprojektowania, produkcji i montażu dla czołowych firm produkujących komputery, sprzęt telekomunikacyjny czy elektroniczny.

Fabrykę komputerów Dell w Łodzi uruchomiono w listopadzie 2007 roku za 190 mln euro. Obecnie zatrudnia ona ponad 1900 pracowników. Był to drugi - po Irlandii - zakład Della w Europie. Po decyzji o zamknięciu zakładu produkcyjnego w Irlandii, w styczniu 2010 roku ma się zakończyć proces przenoszenia produkcji do Łodzi.

We wrześniu Komisja Europejska zatwierdziła pomoc regionalną w wysokości 54,5 mln euro, którą władze polskie przyznały spółce Dell Products Poland na rozwój produkcji komputerów w Łodzi.

O sprzedaży fabryki przez Della mówiło się już od jakiegoś czasu. Jako potencjalnego kupca wymieniano singapurską firmę Flextronics.

mkg ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane