• rozwiń
  • WIG20 2183.25 +0.85%
  • WIG30 2470.27 +0.77%
  • WIG 57418.58 +0.69%
  • sWIG80 11429.60 -0.17%
  • mWIG40 3647.38 +0.29%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Duda: 75 proc. społeczeństwa chce zmian w umowach śmieciowych

"Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać" Odtwórz: "Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać"
"Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać" "Źródło: TVN24 BiS"

75 proc. społeczeństwa popiera zmiany w umowach śmieciowych - mówi Piotr Duda, szef Solidarności. - Straciliśmy siedem lat i pokolenie młodych Polaków po to, aby pan premier doszedł do wniosku, że trzeba się nad tym problemem pochylić - dodaje.

Piotr Duda, szef Solidarności zarzucił Władysławowi Kosiniak-Kamyszowi ministrowi pracy w programie "Fakty po Faktach" w TVN24, że rząd stracił siedem lat i pokolenie młodych Polaków, którzy od lat pracują na tzw. umowach śmieciowych.

Stracone lata

- Straciliśmy siedem lat i pokolenie młodych Polaków po to, aby pan premier doszedł do wniosku, że trzeba się nad tym problemem pochylić - mówi Duda.

Kosiniak-Kamysz stwierdził, że nie jest prawdą, że rząd nie pracował nad oskładkowaniem umów cywilno-prawnych. Na zmiany nie pozwalało jednak rosnące bezrobocie. Teraz sytuacji ma się zmienić, bo można zaobserwować ożywienie na rynku pracy.

- Nasz projekt w przeciwieństwie do pomysłu Solidarności zakłada etapowość. Wszystkie te zmiany w różnych rodzajach umów muszą być rozłożone w czasie - uważa szef resortu pracy.

Ulgi dla firm

Piotr Duda uważa też, że rząd powinien wprowadzić takie zmiany, które ułatwią funkcjonowanie przedsiębiorstw.

- Co dziś powiemy przedsiębiorcom, którzy zatrudniają pracowników na umowy o pracę, na czas nieokreślony. Stają oni do przetargów publicznych i przegrywają z tymi firmami, które "kombinują" zatrudniając pracowników na umowy zlecenia i o dzieło, a zatem mają mniejsze koszty pracy i wygrywają przetargi - mówi Duda, szef Solidarności.

Zaproszenie do współpracy

Minister pracy zapewnił, że rząd pamięta o tych, którzy pracują na umowach o pracę. - Pracodawców, którzy w taki sposób zatrudniają, trzeba promować - zgodził się z Dudą Kosiniak-Kamysz i dodał, że nadużywanie umów śmieciowych jest bardzo złe.

- Warto wrócić do Komisji Trójstronnej nawet po to, aby ją zmieniać. Zapraszam i choćby jutro siadamy do stołu. Warto rozmawiać, aby byli i pracodawcy i związki zawodowe - dodał minister.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane