• rozwiń
  • WIG20 2318.31 -0.14%
  • WIG30 2659.48 -0.24%
  • WIG 60215.46 -0.26%
  • sWIG80 11927.21 +0.19%
  • mWIG40 4051.85 -0.49%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 10:52

Dostosuj

Duch czasu. Bieber przed Lechem Kaczyńskim

Duch czasu. Bieber przed Lechem Kaczyńskim
Foto: EPA Foto: Statystyka Zietgeist ma pokazać obecne i przyszłe trendy w zainteresowanich zbiorowości

Polacy najczęściej wpisywali w tym roku do wyszukiwarki Google hasło "nasza klasa". Polubili też gry online. Dowodzą tego listy najpopularniejszych haseł, gdzie na drugim miejscu są "gry" i haseł najszybciej zyskujących na popularności: "farmerama" i "grepolis". 2010 jest jednak rokiem Justina Biebera, szesnastolatka z Montrealu, którego jeden tylko teledysk na YouTube zanotował ponad 400 milionów odsłon - twierdzi Google w podsumowaniu mijającego roku.

Google zaprezentował w czwartek Zeitgeist 2010. To zestawienie haseł najczęściej wpisywanych do wyszukiwarki w Polsce i na świecie. Google uważa, że jego wyszukiwarka jest barometrem najważniejszych wydarzeń, trendów, premier, produktów i popularności poszczególnych zjawisk. Twierdzi, że miliony zapytań wpisywanych codziennie w okno wyszukiwarki stanowią odbicie rzeczywistości, "ducha czasu".

Ranking podzielony jest na kilka kategorii. Jest lista haseł "Najszybciej zyskujących popularność na świecie", ale są też zestawienia dotyczące wyszukiwań polskich użytkowników Google.

Justin wymiata

Nazwisko Justina Biebera pojawiło się aż na trzech listach – najszybciej zyskujących na popularności haseł w Polsce i na świecie oraz na liście "Ludzie". To 16-latek, który śpiewa.

Serial "Majka" zajął pierwsze miejsce w kategorii programów TV i jako jedyny z tej kategorii trafił na listę haseł najszybciej zyskujących na popularności. Butterbean – zabawny, puszysty zawodnik próbujący chyba wszystkich sportów walki, podbił z kolei serca fanów sportu.

Zaćmienie księżyca i marynowane grzyby

Spośród haseł dotyczących nauki zainteresowanie wzbudziło zaćmienie księżyca. Osoby interesujące się kuchnią i gotowaniem w 2010 roku wyraźnie częściej szukały przepisów na grzyby marynowane, zapewne za sprawą wyjątkowo udanego sezonu - podsumowuje Google.

Najpopularniejszym hasłem w Polsce jest nadal "nasza klasa". Na kolejnych miejscach znalazły się hasła "gry", "allegro", "youtoube" i "onet". Wsród polskich internautów na popularności najbardziej zyskują hasła "farmerama", "komixxy", "grepolis" i "wolni farmerzy"

Grałeś w chatroulette?

Na świecie największy wzrost popularności zyskało hasło "chatroulette". To serwis umożliwiający czat wideo z losowymi osobami. Olbrzymim zainteresowaniem cieszył się też iPad, tablet firmy Apple oraz Justin Bieber. Wiecie już o kogo chodzi...

Listę ludzi najszybciej zyskujących na popularności otwiera oczywiście znany nam już dobrze Justin. Tylko z nim przegrał były prezydent Lech Kaczyński, który zajął drugie miejsce. Dalej znaleźli się Shakira, Selena Gomez i Palikot.

ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane