• rozwiń

Drugi Wiedźmin ruszył na podbój świata

Drugi Wiedźmin ruszył na podbój świata
Foto: TVN CNBC Foto: Drugi Wiedźmin ruszył na podbój świata

Gra, której zapowiedź przez kilka miesięcy elektryzowała inwestorów na warszawskiej giełdzie już po premierze. Ostatniej nocy w pięciu miastach Polski spółka Optimus zaprezentowała drugą odsłonę Wiedźmina. Wciąż trwają spekulacje na temat powstania tej gry w wersji na konsole.

Premiera "Zabójcy królów" to jedno z ważniejszych wydarzeń w branży gier komputerowych na świecie. Jeszcze przed debiutem zamówienia na grę złożyło ponad 110 tysięcy klientów. Pierwsza wersja Wiedźmina była najlepiej sprzedającą się polską grą na świecie.

Według analityków sprzedaż "Wiedźmina 2" przekroczy 4 miliony egzemplarzy. Na razie Optimus przygotował milion egzemplarzy gry na komputery PC.

Na sukces gry liczą przede wszystkim inwestorzy. W ciągu roku kurs akcji Optimusa urósł o ponad 600 procent. Spółka wkrótce ma zamiar wrócić do nazwy CD Projekt.

Zarówno pierwsza, jak i druga wersja istnieją tylko na komputery PC. Tymczasem dziś pieniądze na rynku gier są głównie na rynku konsolowym - mówi TVN CNBC Krzysztof Gonciarz, redaktor naczelny tvgry.pl.

W jego opinii sprzedaż oczekiwanej przez analityków liczby 4 milionów egzemplarzy Wiedźmina 2 będzie trudna do osiągnięcia, jeśli nie pojawi się jej wersja na konsole. - CD Projekt bardzo odwleka ogłoszenie wersji konsolowych, a trzeba to powiedzieć jasno i wyraźnie, że tak naprawdę na świecie największe nakłady i największe pieniądze są na rynku konsolowym. Na rynku PC ten wynik pierwszego Wiedźmina - 1,5 mln sprzedanych sztuk - jest bardzo dobry, ale jak na grę właśnie PC-tową - zauważa Gonciarz.

Rynek o wersji konsolowej wciąż tylko spekuluje, natomiast przedstawiciele producenta na pytania o nią nabierają wody w usta.

//sk/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane