• rozwiń

Droga do odwołania Farfała z TVP już otwarta

Droga do odwołania Farfała z TVP już otwarta
Foto: TVN24 Foto: Droga do zmian w zarządzie TVP otwarta

Resort Skarbu powołał swoich przedstawicieli do rad nadzorczych TVP i Polskiego Radia. Oznacza to, że mogą one już podjąć decyzję o zmianie zarządów obydwu spółek. Niemal pewne jest, że stanowisko p.o. prezesa TVP straci Piotr Farfał.

Reprezentantami Ministerstwa Skarbu Państwa zostały osoby zgłoszone przez Konferencję Rektorów Akademickich Szkół Polskich. Do rady nadzorczej TVP wybrana została prof. dr hab. Ewa Nowińska, natomiast do Polskiego Radia prof. dr hab. Ryszard Markiewicz.

Po ośmiu członków do każdej z rad wybrała już 30 lipca Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Zgodnie z ustawą o radiofonii i telewizji, by rady były kompletne, po jednym członku do każdej z nich musiał jeszcze wskazać minister skarbu.

Rada może decydować

Kompletna rada nadzorcza (przede wszystkim w TVP, ale niewykluczone, że i w Polskim Radiu) oznacza rychłą zmianę zarządu. Medialna giełda kandydatów na stanowisko prezesa TVP już ruszyła, ale jak dotąd wiadomo jedynie, kogo nowa rada na stanowisko prezesa na pewno nie wybierze: obecnego p.o. prezesa TVP Piotra Farfała ani zawieszonego od grudnia Andrzeja Urbańskiego.

Farfał zapowiedział w piątek, że nie będzie zwlekał ze zwołaniem posiedzenia nowej rady nadzorczej TVP. Zgłosił też wniosek do KRS o wpisanie tam ośmiu członków rady nadzorczej TVP wybranych w lipcu. Wcześniej p.o. prezesa kwestionował legalność ich wyboru.

bgr//kwj

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane