• rozwiń
  • WIG20 2183.25 +0.85%
  • WIG30 2470.27 +0.77%
  • WIG 57418.58 +0.69%
  • sWIG80 11429.60 -0.17%
  • mWIG40 3647.38 +0.29%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Temat: Polski Dreamliner LOT-u

Dreamlinery w USA polecą już pod koniec maja?

Dreamlinery w USA polecą już pod koniec maja?
Foto: TVN24 Foto: Dreamlinery uziemione są od stycznia

Amerykańskie linie lotnicze United Airlines planują wznowić loty Boeinga 787 Dreamliner w maju - poinformował CNN. UA czekają jeszcze na zatwierdzenie przez Boeinga rozwiązań mających zakończyć problemy z akumulatorami, które uziemiły wiele maszyn na całym świecie.

Taka decyzja amerykańskiego przewoźnika to sygnał dla największych linii na świecie, że już powoli mogą przygotowywać się do wznowienia swoich usług w najbliższych tygodniach.

Koniec maja

United Airlines poinformowały, że loty dreamlinerem planują wznowić 31 maja. - Jesteśmy w trakcie formułowania krajowych planów lotów - powiedział rzecznik linii Christem David. Kursy mają być wznowione także na trasach międzynarodowych.

Boeing zmodyfikował w ostatnim czasie system baterii 787. Wszystko po pożarach tych elementów w Bostonie i Japonii. Te zdarzenia skłoniły władze przewoźników na swicie do uziemienia maszyn.

Anerykański urząd lotnictwa FAA ma teraz zweryfikować dane nadesłane przez przewoźnika.

Polski bez problemów

W miniony piątek ostatni lot testowy zakończył Dreamliner wyprodukowany dla LOT-u. Samolot wystartował z Paine Field koło miejscowości Everett w stanie Waszyngton. Lot trwał niecałe dwie godziny.

Eksploatację Boeingów 787 Dreamliner wstrzymano bezterminowo 16 stycznia. Amerykański Krajowy Zarząd Bezpieczeństwa Transportu (NTSB), FAA (Federalna Agencja Awiacji) i agendy technicznego nadzoru lotnictwa starają się wykryć przyczyny usterek. Nieprawidłowe działanie wykazano w akumulatorach dreamlinerów.

FAA zatwierdził plan przeprojektowania wadliwych akumulatorów litowo-jonowych w dreamlinerach tak, aby nie dochodziło do spięć. Akumulatory zaopatrzono też w lepszą izolację i dodatkowy system wentylacji.

Dreamliner, najnowszy i najbardziej zaawansowany technologicznie samolot produkowany przez Boeinga, bardziej niż jakikolwiek inny nowoczesny samolot jest zależny od elektroniki, która uczestniczy w niemal wszystkich procesach wykonywanych przez maszynę. Jest to pierwszy samolot Boeinga, w którym zamontowano akumulatory litowo-jonowe i który zbudowano z lekkich materiałów kompozytowych.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane