• rozwiń
  • WIG20 2156.06 +0.06%
  • WIG30 2442.11 +0.09%
  • WIG 56898.36 +0.21%
  • sWIG80 11489.29 +0.33%
  • mWIG40 3644.68 +0.66%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Dreamlinery nie dolecą do nas na czas

Dreamlinery nie dolecą do nas na czas
Foto: Boeing Foto: Dostawa Dreamaliner'ów znów opóźniona

Dostawa samolotów firmy Boeing typu B-787 Dreamliner dla LOT-u znowu się opóźni. Pierwsze maszyny polski przewoźnik może otrzymać dopiero pod koniec 2010 roku.

Początkowo zakładano, że Dreamlinery LOT otrzyma jeszcze w 2008 roku. Termin ten jednak już kilkakrotnie przesuwano.

"Informacja o kolejnym opóźnieniu wykonania pierwszego rejsu najnowszego samolotu B-787 Dreamliner oznacza również dalsze opóźnienie w dostawach zamówionych przez LOT ośmiu egzemplarzy" - podał LOT. Jak wynika z komunikatu przewoźnika, oznacza to, że pierwsze loty Dreamlinerów w barwach LOT-u mogą przesunąć się na czwarty kwartał 2010 r.

Zawieszą plany rozwoju

LOT ocenia, że jest to dla spółki bardzo zła wiadomość. "Opóźnienie o prawie dwa lata w dostawie tych najnowocześniejszych maszyn oznacza zawieszenie wszelkich planów rozwoju i polepszenia oferty w rejsach dalekiego zasięgu" - podano w komunikacie. W najbliższym czasie LOT ma otrzymać od Boeinga wyjaśnienie i nowy harmonogram dostaw samolotów.

Miało być tak pięknie

Jak przypomniał LOT, firma zdecydowała się na wybór B-787 Dreamliner jako podstawowego samolotu długodystansowego. "O wyborze tego modelu zdecydowały korzyści zarówno ekonomiczne, jak i szansa zaoferowania pasażerom najwyższego komfortu podróżowania" - podkreślono.

Boeing ma kłopot

W czwartek Boeing już po raz piąty przesunął światową premiera Dreamlinera. Pierwsze dostawy samolotu miały pierwotnie być zrealizowane w maju 2008. Teraz producent mówi o początku 2010 r. Boeing musiał ostatnio przeprojektować samolot, ponieważ okazało się, że część elementów nie jest odporna na korozję.

bgr/mlas

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane