• rozwiń

Temat: Polski Dreamliner LOT-u

Dreamlinerem na wakacje. LOT podpisał umowę

Dreamliner potrzebował restartu Odtwórz: Dreamliner potrzebował restartu
Dreamliner potrzebował restartu "Źródło: tvn24"

Itaka jest kolejnym biurem podróży, którego pasażerowie będą latali dreamlinerami PLL LOT. Firma podpisała z przewoźnikiem umowę na czartery w sezonie letnim i zimowym m.in. do Egiptu, Tunezji, Meksyku, czy na Kubę. Wcześniej taką umowę LOT zawarł z Rainbow Tours.

Itaka i LOT nawiązały dwuletnią współpracę. W letniej ofercie znajdą się rejsy z Polski do Egiptu, Turcji, Tunezji, Grecji, Portugalii, Hiszpanii i Bułgarii; zimą zaś Boeingi 787 Dreamliner LOT-u polecą do kurortów w Meksyku, Wenezueli, Tajlandii, Republice Dominikany i na Kubie. Kolejne dwa sezony zimowe to kontynuacja współpracy LOT-i i Itaki realizowanej w zimie 2013/2014.

Bez przesiadek

- W sezonie zima 2013/14 dreamlinery spełniły oczekiwania naszych klientów zarówno pod względem komfortu przelotu, jak i standardów obsługi - powiedział cytowany w komunikacie prezes Itaki Mariusz Jańczuk. Dzięki dreamlinerom wszystkie rejsy będą realizowane bez międzylądowań, co skróci czas podróży na wakacje. Podróż z Warszawy na Tajlandia potrwa ok. 11 godz., tyle samo co do Wenezueli, a na Kubę prawie 12 godzin.

Jak zauważył prezes PLL LOT Sebastian Mikosz, podpisana przez spółkę kolejna umowa na realizację rejsów czarterowych oznacza, że LOT latem dowiezie polskich turystów do kurortów popularnych w obecnym sezonie. - A zimą, kiedy samoloty spędzają mniej godzin w powietrzu w ramach naszej siatki połączeń, efektywnie będziemy wykorzystywać flotę dalekiego zasięgu, na czym skorzystają klienci Itaki - powiedział Mikosz.

LOT ma obecnie sześć dreamlinerów, w samolocie znajdują się 252 miejsca pasażerskie w trzech klasach podróży: elite club, premium club i ekonomicznej.

Czarter Boeingów

W komunikacie poinformowano, że na tegoroczny sezon letni Itaka oraz LOT nawiązały współpracę z kanadyjską firmą czarterową CanJet Airlines, od której zostały wynajęte dwa Boeingi 737.

"Przez cały sezon letni 2014 r. samoloty te będą realizować przeloty dla Itaki. Za część operacyjną odpowiada LOT: samoloty będą funkcjonować w systemach jako loty polskiego przewoźnika. Pilotów zapewnia CanJet, natomiast obsługę (personel pokładowy) i stronę operacyjną - PLL LOT" - czytamy w komunikacie.

Boeingi przewoźnika będą latać z Katowic, Warszawy, Szczecina, Łodzi i Wrocławia. Planowane kierunki to m.in.: Egipt, Turcja, Bułgaria, Tunezja, Hiszpania, Portugalia, Maroko, Kreta.

LOT w kwietniu podpisał umowę z Rainbow Tours. Zgodnie z nią przez dwa kolejne sezony zimowe przewoźnik będzie wykonywał z Warszawy rejsy czarterowe z klientami biura podróży m.in. do Sri Lanki, Tajlandii, RPA, Wietnamu i Kostaryki.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane