• rozwiń
  • WIG20 2248.81 -0.29%
  • WIG30 2549.06 -0.10%
  • WIG 59141.35 -0.09%
  • sWIG80 11590.53 +0.39%
  • mWIG40 3780.28 +0.56%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Dramatyczny apel prezydenta Rosji

Dramatyczny apel prezydenta Rosji
Foto: kremlin.ru Foto: Dramatyczny apel prezydenta Rosji

Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew zaapelował przez internet o pilne podjęcie wspólnych działań dla zmierzenia się z globalnym kryzysem finansowym. Jutro rosyjski przywódca weźmie udział konferencji w Evian we Francji, gdzie razem z innymi głowami państw będzie dyskutował o sposobach rozwiązania kryzysu.

- Kryzys światowego systemu finansowego wymaga wspólnych i pilnych działań. Jest całkowicie oczywiste, że nadszedł czas nowych decyzji - przekonywał prezydent Rosji w swoim pierwszym internetowym wystąpieniu od czasu objęcia urzędu.

Wspólne szukanie odpowiedzi

Apel Miedwiediewa o skoordynowanie działań mających zażegnać kryzys finansowy jest odpowiedzią na podobną wypowiedź z poniedziałku prezydenta Nicolasa Sarkozy'ego.

Miedwiediew zapowiedział, że wybiera się 8 października na konferencję w Evian we Francji, na którą został zaproszony właśnie przez francuskiego prezydenta. Jak podkreślił, "należy wspólnie szukać odpowiedzi na globalne wstrząsy w gospodarce".

SARKOZY O KRYZYSIE - CZYTAJ WIĘCEJ

Kreml w sieci

Dwuminutowe oświadczenie Miedwiediewa w formie audiowizualnej zostało opublikowane na stronie internetowej prezydenta Rosji Kremlin.ru. Rosyjski przywódca, który często przejawia zamiłowanie do internetu i nowych technologii, po raz pierwszy wykorzystał internet do przedstawienia swojego oświadczenia.

eq/mlas

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane