• rozwiń
  • WIG20 2154.80 +0.29%
  • WIG30 2439.89 +0.34%
  • WIG 56781.82 +0.24%
  • sWIG80 11451.18 -0.23%
  • mWIG40 3620.92 +0.21%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Dramat na Bałkanach, wybory w Europie i gazowa broń Moskwy. Oglądaj TVN24 Biznes i Świat

Poniedziałek w TVN24 Biznes i Świat Odtwórz: Poniedziałek w TVN24 Biznes i Świat
Foto: kremlin.ru, EU, PAP/EPA | Video: TVN24 Biznes i Świat Foto: Poniedziałek w TVN24 Biznes i Świat | Video: Poniedziałek w TVN24 Biznes i Świat

W piątek w TVN24 Biznes i Świat śledzimy dramatyczne doniesienia z ogarniętych powodziami Bałkanów, porozmawiamy też o zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego. Na bieżąco śledzimy wydarzenia na wschodzie Ukrainy.

Już ponad 40 osób zginęło wskutek katastrofalnych powodzi, które nawiedziły Serbię oraz Bośnię i Hercegowinę. Ewakuowano kilkadziesiąt tysięcy ludzi. Bilans tych największych od 120 lat powodzi na Bałkanach rośnie z dnia na dzień.

W mieście Obrenovac pod Belgradem odnaleziono 12 ciał - poinformował w niedzielę premier Serbii Aleksandar Vuczić, zastrzegając że liczba ofiar najprawdopodobniej wzrośnie. Łącznie w Serbii w powodziach zginęło 16 osób. W kilku miastach ewakuowano około 20 tys. ludzi, w tym zwłaszcza w Obrenovacu. W TVN24 Biznes i Świat śledzimy dramatyczne doniesienia z Bałkanów.

Coraz bliżej wybór

Wybory do Parlamentu Europejskiego już w najbliższą niedzielę. W TVN24 Biznes i Świat około godz. 11.40 specjalny program o wyborach. Zastanowimy się, czy Europę zaleje fala nacjonalizmu. We Francji prowadzi Front Narodowy, ale to nie jest wyjątek. Podobne partie cieszą się dużym poparciem na Węgrzech, w Grecji czy w Wielkiej Brytanii.

Co z Ukrainą?

To może być kluczowy tydzień dla Ukrainy. Najbardziej napięta sytuacja jest w tej chwili w Słowiańsku. Miast przygotowuje się do szturmu - twierdzą rozmówcy, z którymi rozmawiał wysłannik TVN24. Trwa mobilizacja samozwańczej armii Republiki Donieckiej. 25 maja na Ukrainie odbędą się wybory prezydenckie. Władza robi wszystko, żeby zapewnić im bezpieczeństwo. W TVN24 Biznes i Świat przyglądamy się wydarzeniom u naszego wschodniego sąsiada.

Na naszej antenie także o wizycie prezydenta Rosji Władimira Putina w Chinach. Putin liczy, że Chińczycy podpiszą z Rosją 30-letni kontrakt na dostawy gazu. Ma to być kolejny straszak na Europę. Z kolei w Berlinie komisarz UE ds. energii Guenther Oettinger ma rozmawiać z rosyjskim ministrem energetyki Aleksandrem Nowakiem. Będzie to przygotowanie gruntu pod rozmowy gazowe – Ukraina-Rosja-Unia Europejska. Miałyby się one odbyć 26 maja.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane