• rozwiń
  • WIG20 2317.17 +0.60%
  • WIG30 2667.09 +0.68%
  • WIG 59852.70 +0.63%
  • sWIG80 11656.13 +0.15%
  • mWIG40 4074.92 +0.95%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

"Dostawcy prądu odlecieli w kosmos"

"Dostawcy prądu odlecieli w kosmos"
Foto: TVN CNBC BIZNES Foto: Energia

62 procent - nawet takiej podwyżki cen prądu chcą od nowego roku niektórzy dostawcy energii elektrycznej. Jeśli takie stawki zostałyby zatwierdzone, przeciętne rachunki za prąd mogłyby wzrosnąć nawet o 40 proc. - Dostawcy prądu odlecieli w kosmos - mówi Mariusz Swora, prezes Urzędu Regulacji Energetyki.

Dostawcy energii złożyli wnioski o podwyżki cen prądu w Urzędzie Regulacji Energetyki i skala tych podwyżek jest ogromna - gdyby URE zatwierdził je w proponowanej wysokości, nasze rachunki za prąd wzrosłyby średnio aż 40 proc.

Dyrektor do spraw taryf w URE Tomasz Kowalak w rozmowie z TVN CNBC BIZNES nazwał skalę tych żądań "niepokojącą" i zapowiedział, że Urząd bardzo skrupulatnie sprawdzi te wnioski. Już według wstępnych ocen nie ma uzasadnienia dla aż tak wysokich podwyżek.

Jeśli prąd podrożeje - to grozi nam kolejna fala podwyżek cen i zahamowanie spadku inflacji. A jeśli tak - to bank centralny nie bardzo będzie miał argument, aby obniżać w Polsce stopy procentowe.

Na orbicie

Dostawcy energii elektrycznej odlecieli w kosmos z propozycjami podwyżek cen - mówi TVN CNBC Biznes Mariusz Swora, prezes Urzędu Regulacji Energetyki.

- W tej chwili te wnioski, z którymi mamy do czynienia, świadczą o tym, że energetyka wyskoczyła gdzieś z cenami w kosmos i orbituje nie zwracając uwagi na to, że gdzieś na dole są odbiorcy końcowi - powiedział Swora.

Obecne taryfy energetyczne obowiązują do końca grudnia. Żeby nowe taryfy mogły obowiązywać od 1 stycznia, URE musi opublikować decyzję o nich najpóźniej 14 dni przed tym terminem.

/mlas

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane