• rozwiń

Dostaniemy wymarzone "klitki", ale drożej

Dostaniemy wymarzone "klitki", ale drożej
Foto: sxc.hu Foto: Deweloperzy "dogodzą" kupującym

- Deweloperzy wyjdą naprzeciw oczekiwaniom Polaków i będą budować mniejsze mieszkania z większą ilością pomieszczeń - wynika z raportu firmy CEE Property Group. Tyle, że cena metra tych lokali będzie o około 10-15 proc. wyższa niż obecnie.

- Trend ograniczania powierzchni najpopularniejszych lokali 1-,2-, i 3 - pokojowych jest faktem. Do łask wracają 25 metrowe kawalerki, 35-40 metrowe mieszkania dwupokojowe i trzy pokoje o powierzchni 45-55 m kw. Będziemy mieli do czynienia z powrotem do realiów mieszkaniowych z lat 70. i 80. tyle, że nowoczesnej architekturze i w wyższym standardzie wykonania – czytamy w raporcie CEE Property Group.

Prawie jak kompromis

W ocenie autorów dokumentu chęć kupowania mniejszych mieszkań, ale za to z większą ilością pomieszczeń, wynika głównie z możliwości finansowych nabywców, którzy przed luksusem stawiają praktyczność.

- W tej chwili, jak wynika z naszych obserwacji, na rynku najlepiej sprzedają się mieszkania w cenie do 300 tys. zł w Warszawie, oraz do 250 tys. zł w pozostałych największych aglomeracjach. I takich gotowych lokali brakuje na rynku. Przewidujemy zatem, że większość nowych projektów deweloperskich - już w budowie bądź tych, które wystartują w tym roku i w latach następnych, będą uwzględniały ten fakt – czytamy dalej.

W ocenie CEE Property Group nabywcy muszą się jednak liczyć z tym, że cena za metr kwadratowy tych lokali będzie o około 10-15 proc. wyższa niż mieszkań 70-85 metrowych. Powodem, jak czytamy w raporcie, są wyższe koszty budowy.

mkg

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane