• rozwiń

Dostał Krzesło za prywatyzację

Dostał Krzesło za prywatyzację
Foto: TVN24 Foto: Minister Aleksander Grad dostał nagrodę tygodnika "The Warsaw Voice"

Tygodnik "The Warsaw Voice" przyznał swoją nagrodę Krzesło Roku 2010 ministrowi skarbu państwa Aleksandrowi Gradowi. W uzasadnieniu wskazano, że szef resortu skarbu przez trzy lata przeprowadził 400 prywatyzacji, a 2011 r. zamierza zrealizować jeszcze 150.

"Aleksander Grad, odpowiedzialny za prywatyzację minister skarbu, miał dobry rok. Udało mu się niemal wszystko, włącznie z największymi transakcjami, rekordowymi nie tylko w skali polskiej, ale i europejskiej" - pisze "The Warsaw Voice".

Pismo dodaje, że w tym roku budżet z prywatyzacji dokonanych przez ministra uzyskał sumę 25 miliardów złotych, w przyszłym ma to być kolejnych 15 miliardów złotych.

Tygodnik argumentuje też, że Gradowi udało się rozwikłać i zakończyć z korzyścią dla państwa "potężny spór z potężnym Eureko, współwłaścicielem najpotężniejszej polskiej firmy ubezpieczeniowej - Państwowym Zakładem Ubezpieczeń. Spór, którego niekorzystne dla Polski zakończenie mogło nawet zachwiać jej budżetem".

Podkreśla też w uzasadnieniu, że największym sukcesem Grada było uzyskanie akceptacji społecznej dla procesu prywatyzacji. "Prywatyzacja i jako zasada, i w poszczególnych przypadkach, nie wzbudzała w tym roku takich kontrowersji, jak niegdyś" - wskazuje "The Warsaw Voice".


Nagroda jest przyznawana od 1989 roku osobom bądź instytucjom, które wywarły znaczący wpływ na życie Polaków. Jej pierwszym laureatem został były prezydent Lech Wałęsa, w ubiegłym roku Krzesło Roku otrzymał szef resortu finansów Jacek Rostowski.

//sk/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane