• rozwiń

Doskonały wynik Intela

Doskonały wynik Intela
Foto: TVN CNBC BIZNES Foto: Intel zaskoczył analityków

Znakomite wyniki Intela. Największy na świecie producent mikroprocesorów zarobił w IV kwartale 2009 r. dziesięciokrotnie więcej niż w podobnym okresie poprzedniego roku.

Zysk Intela za IV kwartał 2009 r. przekroczył poziom 2,28 mld dol., co w przeliczeniu na pojedynczą akcję daje 40 centów. Rok wcześniej było to 234 mln USD i 4 centy na akcję. Analitycy średnio oczekiwali teraz zysku na akcję na poziomie 30 centów.

Przychody spółki w ostatnim kwartale ubiegłego roku wzrosły o 28 procent rok do roku i wyniosły 10,6 miliarda dolarów. To o 400 milionów dolarów więcej od oczekiwań. Rok wcześniej przychody sięgnęły 8,2 miliarda dolarów.

Spółka podała, że do poprawy wyników przyczyniły się wyższe marże i wzrost popytu na mikroprocesory. Na bieżący rok Intel prognozuje 9,7 miliardów dolarów przychodów (z dokładnością do 400 milionów). To także więcej niż oczekiwał rynek.

W tym roku rynkowy gigant zamierza przeznaczyć na rozwój i badania około 6,2 mld USD i 4,8 mld na budowę i wyposażenie nowych zakładów.

bgr/sk/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane