• rozwiń

Doradca z wyrokami

Doradca z wyrokami
Foto: sxc.hu Foto: Małżeństwo znanych doradców finansowych oszukiwało przez lata

Biel Capital, to znani na rynku doradcy giełdowi, o których można by z powodzeniem nakręcić film sensacyjny. Wielokrotnie skazywana prawomocnymi wyrokami para, od 13 lat działa poza prawem. - "Oszust? Nie za mocne słowo? Nie" - pisze o Tomaszu Bielu "Puls Biznesu".

Biel Capital - znana na rynku kapitałowym firma doradcza pomagająca spółkom przy ofertach publicznych - jest bankrutem, a zarządzający nią małżonkowie Tomasz Biel i Beata Kwaśniak-Biel - skazywani prawomocnymi wyrokami oszustami, unikającymi spłacania długów - pisze "Puls Biznesu".

- BC miał nam pomagać przy wejściu na GPW, ale ostatecznie wycofaliśmy się z tego pomysłu. Tomasz Biel zamówił jednak u nas sprzęt komputerowy za ponad 30 tys. zł. I do dziś nie zapłacił! A choć i jego, i żonę wpisaliśmy do rejestru dłużników, oni wciąż działają! – tłumaczy na łamach gazety prezes Computer Plus Kraków Andrzej Koncewicz.

Małżeństwo Bielów ma również zaległe należności wobec administratorów budynków, w których mieściły się siedziby ich spółek.

- Pan Biel zwinął majdan w nocy i uciekł, nie płacąc. Ostatnio dzwonił, że przyjedzie i osobiście ureguluje zaległość. Czekałam do późnego wieczora. Na marne – narzeka Ewa Mirota-Kowanek z krakowskiego Cechu Rzemiosł Różnych, które wynajmowało biura dla BC po uruchomieniu firmy w 2004 r.

13 lat w przestępstwie

"Puls Biznesu" pisze: "Oszust? Nie za mocne słowo? Nie".

Gazecie udało się ustalić, że Tomasz Biel pierwszy raz został skazany już w 1995 roku. Sąd w Tarnowie uznał go winnym zagarnięcia mienia społecznego i skazał na 450 zł grzywny.

W 2000 roku, z tego samego paragrafu został skazany na rok więzienia w zawieszeniu na 3 lata za realizowanie czeków bez pokrycia na szkodę jednego z banków.

Dwa lata później oszukał inny bank. Założył w nim rachunek, zrobił debet na prawie 13 tys. zł i go nie spłacił. To kosztowało go osiem miesięcy więzienia w zawieszeniu na 2 lata i 800 zł grzywny.

W 2006 roku dostał 1500 zł grzywny za udaremnianie kontroli inspekcji pracy. W tym samym roku został skazany razem z żoną. Przyczyna? Małżeństwo wzięło od jednej z firm ryby i inne wyroby gastronomiczne za ponad 13,5 tys. zł i… znów nie zapłacili. Dostali po 3 tys. zł grzywny.

Wygrywali rankingi

Tomasz Biel odmówił udzielania jakichkolwiek komentarzy prasie - podaje "Puls Biznesu".

W rankingu doradców finansowych pomagających spółkom przy ofertach publicznych, zorganizowanym przez „Parkiet”, Biel Capital był wyróżniony dwukrotnie. W styczniu 2008 roku uplasował się na drugim miejscu. Pół roku później był już na czele, razem z renomowanym BRE Corporate Finance.

eq/el

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane