• rozwiń
  • WIG20 2164.75 -0.41%
  • WIG30 2451.42 -0.51%
  • WIG 57024.61 -0.48%
  • sWIG80 11449.24 -0.03%
  • mWIG40 3636.71 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: 2019-10-18 17:15

Dostosuj

Domu już tak tanio nie zbudujesz

Domu już tak tanio nie zbudujesz
Foto: TVN24 Foto: Koszty budowy domów stanęły

Koszty budowy domu już nie maleją. Po kilku miesiącach spadku zarówno ceny materiałów budowlanych, jak i robocizny ustabilizowały się - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Eksperci nie mają wątpliwości, że po okresie spadku kosztów budowy, trwającym od jesieni ubiegłego roku do wiosny, od czerwca mamy stabilizację cen. Dotyczy to zarówno robocizny, jak i materiałów budowlanych. – Ostatnio staniały nieco materiały ceramiczne i gazobeton, za to wzrosły ceny płyt gipsowo-kartonowych i izolacji wodochronnych. Zmiany cen są teraz minimalne i można powiedzieć, że jest stagnacja cen materiałów budowlanych – mówi "Dziennikowi Gazecie Prawnej" Marzena Mysior-Syczuk z Polskich Składów Budowlanych.

Lepiej jest z cenami robocizny. – Miesiąc temu nieco wzrosły, ale wystarczyły dwa tygodnie gorszej pogody i koszty robocizny znowu wróciły do cen sprzed wakacji. Wykonawcy spodziewają się, że będzie teraz mniej pracy i nie grymaszą, domagając się podwyżek – mówi gazecie Grzegorz Marciniak z firmy Bud-Ma.

Ale jest i lepsza informacja: ponieważ inwestycji budowlanych jest teraz na rynku mniej, to łatwiej też negocjować w hurtowni. – Jeśli klient zaopatruje się kompleksowo w składzie budowlanym, to na pewno jest w stanie wynegocjować dobre ceny – mówi Marzena Mysior-Syczuk. Te dobre ceny mogą być niższe nawet o 20 proc. od cen katalogowych.

bgr ram/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane