• rozwiń

Dominik za Lewandowskiego. Tymczasowa zmiana na stanowisku komisarza UE ds. budżetu

Dominik za Lewandowskiego Odtwórz: Dominik za Lewandowskiego
Foto: mf.gov.pl | Video: TVN24 Biznes i Świat Foto: Od 1998 r. Dominik pracował jako stały przedstawiciel Polski przy Unii Europejskiej | Video: Dominik za Lewandowskiego

Wiceminister finansów Jacek Dominik zastąpi Janusza Lewandowskiego na stanowisku komisarza Unii Europejskiej ds. budżetu. Już za tydzień obecny komisarz zostanie europosłem, a zgodnie z unijnym prawem tych stanowisk nie wolno łączyć. Do czasu wyboru nowej Komisji konieczne jest więc zastępstwo. W Brukseli wszczęto już procedurę w tej sprawie.

Dominik ma 45 lat. Ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji UW oraz w 1994 r. podyplomowe studium Prawa i Ekonomii Wspólnot Europejskich na Uniwersytecie Warszawskim.

Przedstawiciel przy UE

Od 1993 r. związany jest z administracją rządową. Pracował w Departamencie Prawnym Ministerstwa Współpracy Gospodarczej z Zagranicą (1993-1994) oraz jako naczelnik wydziału do spraw harmonizacji prawa w Departamencie Międzynarodowej Integracji Gospodarczej Ministerstwa Finansów (1994-1998).

Od 1998 r. Dominik pracował jako stały przedstawiciel Polski przy Unii Europejskiej. Był odpowiedzialny za negocjacje akcesyjne w dziedzinie m.in. unii gospodarczej i walutowej, usług finansowych, podatków, swobodnego przepływu kapitału, kontroli finansowej i budżetu UE.

Zna biegle jęz. angielski. Jest żonaty, ma syna. W wolnych chwilach lubi grać w tenisa i jeździć na rowerze.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane