• rozwiń
  • WIG20 2162.55 +0.36%
  • WIG30 2448.72 +0.36%
  • WIG 56946.12 +0.29%
  • sWIG80 11478.72 +0.24%
  • mWIG40 3638.89 +0.50%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 15:03

Dostosuj

DomenyAgory.pl

DomenyAgory.pl
Foto: sxc.hu Foto: Konsorcjum walczy między innymi o wysokie miejsce w rankingach badania internetu

Kaszalot.pl, lodzia.pl... - te i około czterystu innych domen internetowych ma w posiadaniu Agora. W ciągu kilka lat spółka zamierza stać się polskim potentatem internetowym.

- Zaskakujące, oceniałem Agorę na jakieś sto kilkadziesiąt sztuk. Łączna wartość ich domen może sięgać nawet 3,6 mln zł. Mówię tylko o nazwach, a nie o rozreklamowanych serwisach, które wiszą pod konkretnymi adresami - ocenia w "Pulsie Biznesu" Daniel Dryzek, dyrektor zarządzający polskiego oddziału Active 24, firmy zajmującej się hostingiem i rejestracją domen.

Serwisy aby robić tłok

Serwisy wyceniane na miliony złotych nie muszą na siebie zarabiać, mają raczej być lepem na internautów.

- Mają przynosić ruch, przyciągać nowych użytkowników, blokować rozwój konkurencji - uważa prezes Mediapolis, Krzysztof Urbanowicz. Nie bez znaczenia jest też wysoka pozycja w comiesięcznych zestawieniach witryn internetowych.

Ta strategia nie jest jednak przypadkowa. Dyrektor pionu internetowego w Agorze, Tomasz Józefacki zapowiedział bowiem, że w 2011 roku większość z przychodów holdingu ma pochodzić z działalności niegazetowej.

Siła w linkach

Najpotężniejszą bronią w ekspansji Agory w internecie nie są jednak same nazwy, a zdolność do ich promowania. Przede wszystkim za pomocą tworzenia rozległej sieci linków.

Niestety na nazwie właśnie często kończy się wyjątkowość serwisów koncernu, czytamy w "Pulsie Biznesu": - Użytkownik spodziewa się, że znajdzie różne treści w różnym opakowaniu na każdym serwisie. Przydałoby się więcej inwencji twórczej i mniej kopiowania z poprzednich projektów - wytyka Daniel Dryzek.

sm/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane