• rozwiń

Dolar dalej będzie zjeżdżał. Nawet Fed mu nie pomoże

Dolar dalej będzie zjeżdżał. Nawet Fed mu nie pomoże
Foto: sxc.hu Foto: Dolar na zjeżdżalni. Osłabieniu nie ma końca?

Dolar dalej będzie tracił - uważają ekonomiści. Zjazdu dolara nie zatrzyma nawet podniesienie stóp procentowych przez Fed. Według najnowszych prognoz, amerykańska waluta dalej będzie tracić do euro. - Na umocnienie się waluty będziemy czekać co najmniej rok - przewidują ekonomiści.

Dolar od marca 2009 roku kontynuuje swoją spadkową

serię w stosunku do euro. Euro znów zbliża się do psychologicznej bariery 1,5 dolara, co mocno niepokoi zarówno Amerykanów, jak i Unię Europejską. Przewidywania są jednak nadal niekorzystne - dolar dalej ma się osłabiać.

"Dolar pozostanie słaby"

Zdaniem ankietowanych instytucji finansowych, dolar w najbliższych dniach straci kolejnych 7 centów. Ponad 12-bilionowe plany stymulacyjne prowadzone przez rząd i bank centralny, rekordowe emisje obligacji o wartości 4 bilionów dolarów w latach 2009-2010, a także ponad 10-procentowe bezrobocie na pewno wpłyną na walutę i mogą zachwiać powrotem do finansowej równowagi po kryzysie - twierdzą ekonomiści.

ktu ram/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane