• rozwiń
  • WIG20 2179.53 -0.69%
  • WIG30 2471.15 -0.76%
  • WIG 57618.54 -0.70%
  • sWIG80 11589.08 -0.33%
  • mWIG40 3715.08 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Dodatkowe maszty dla TV Puls

TV Puls otrzymała od KRRiT dodatkowe naziemne nadajniki telewizyjne we Wrocławiu i Szczecinie. Decyzję kwestionuje telewizja TVN - jej zdaniem Puls w ogóle nie powinien uczestniczyć w konkursie, gdyż koncesja tej stacji nie jest uniwersalna.

Jak wyjaśnił przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Witold Kołodziejski, podstawowym kryterium przyznania TV Puls nadajników był fakt, że telewizja ta nie jest we Wrocławiu i Szczecinie osiągalna.
Choć TVN i TV4 nadają naziemnie (odbiór możliwy zwykłą anteną telewizyjną) w obu miastach, to "Czwórka" nie ma we Wrocławiu swojego nadajnika. Mimo to, nadajnika tam nie otrzymało. - TV4 jest dostępne we Wrocławiu 22 godzin na dobę na częstotliwości innej stacji: Telewizji Odra - tłumaczy tvn24.pl przewodniczący Kołodziejski. Choć TV 4 i Telewizja Odra to odrębne podmioty, łączy je Trans Media Group, która jest właścicielem obu.

TVN kwestionuje decyzje Rady
Stacja TVN od początku kwestionowała udział telewizji Ruperta Murdocha w konkursie i domagała się wykluczenia jej z postępowania. Jak argumentuje stacja, o nowe nadajniki naziemne mogą starać się tylko nadawcy posiadający koncesję na

Podtrzymujemy wszystkie nasze argumenty. Dzisiejsza uchwała Rady niczego w tym zakresie nie zmienia

smoląg o puls

nadawanie programu o charakterze uniwersalnym. Zaś TV Puls - zdaniem TVN - działa na koncesji na program wyspecjalizowany, w tym wypadku o charakterze społeczno-religijnym. Stacja nie uznaje decyzji KRRiT z lutego ubiegłego, którą zmieniła ona koncesję TV Puls na uniwersalną.

Grupa TVN zaskarżyła decyzję i zwróciła się do Prokuratora Generalnego o jej unieważnienie. Według TVN, zmiana odbyła się z "rażącym naruszeniem prawa". "Przy wydawaniu decyzji nie zastosowano trybu koncesyjnego przewidzianego w ustawie o radiofonii i telewizji. W szczególności, nie opublikowano ogłoszenia o możliwości ubiegania się o nową koncesję na nadawanie programu o charakterze uniwersalnym" - brzmiało wówczas oświadczenie TVN. - Zmiana koncesji była na tyle istotna, że na częstotliwości którymi dysponuje Puls powinien zostać ogłoszony nowy proces koncesyjny - mówił Karol Smoląg, rzecznik prasowy Grupy.

Zarzuty TVN traktujemy jako element walki z konkurencją

kolo o puls

"Ślepy zaułek"?
W odpowiedzi na przyznanie we wtorek dwóch nadajników Pulsowi, TVN oświadczył, że "problem prawny", na który stacja zwracała uwagę pozostaje wciąż aktualny. - KRRiT w żaden sposób nie zareagowała na to wystąpienie, ale my podtrzymujemy wszystkie nasze argumenty. Dzisiejsza uchwała Rady niczego w tym zakresie nie zmienia. Można się co najwyżej zastanawiać czy ignorując stanowisko TVN, KRRiT nie brnie w jakiś ślepy zaułek - przedstawił stanowisko Grupy TVN jej rzecznik Karol Smoląg.

- Zarzuty TVN traktujemy jako element walki z konkurencją. Trudno nam się inaczej do tego odnieść - stwierdził Witold Kołodziejski. Dodał, że Rada nie widzi podstaw do podważenia decyzji. - Swoje stanowisko przedstawimy w uzasadnieniu naszych decyzji o przyznaniu częstotliwości Pulsowi - mówi tvn24.pl Kołodziejski.

Do podziału pozostają wciąż stacje nadawcze w Nowym Sączu, Lesznie, Katowicach-Bytkowie.

prm, mat

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane