• rozwiń

Dobre wyniki TVN w pierwszym kwartale. Większy przychód i zysk

"Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać" Odtwórz: "Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać"
"Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać" "Źródło: TVN24 BiS"

352 mln złotych wyniosły przychody TVN w pierwszym kwartale 2014 roku. To o 2,5 proc. więcej niż w tym samym okresie w ubiegłym roku. "Lepsze wyniki to efekt m.in. dalszego ożywienia na rynku reklamy telewizyjnej, dobrych wyników brokerskich usług Premium TV oraz nieliniowej dystrybucji treści video" - poinformował TVN.

Przychody TVN wzrosły w pierwszym kwartale tego roku o 2,5 proc. i osiągnęły poziom 352 mln złotych. Zdecydowanie lepszy niż przed rokiem był również zysk firmy, który w pierwszych trzech miesiącach 2014 roku wyniósł 11 mln złotych. W analogicznym okresie TVN odnotował stratę na poziomie 46 mln złotych.

Lepiej niż rok temu

Dobre wyniki TVN tłumaczy m.in. dalszym ożywieniem na rynku reklamy telewizyjnej oraz znacznymi wzrostami w sektorze usług brokerskich Premium TV (wzrost o 87 proc.) i nielimitowanej dystrybucji treści video (wzrost o 24 proc.). 

- Nasze działania w obszarach nieliniowej eksploatacji treści video i usług brokerskich w zakresie reklamy telewizyjnej przyniosły wyjątkowo dobre wyniki: ponownie wzrósł poziom korzystania z nieliniowej oferty video TVN, tym razem o prawie 50 procent rok do roku, a reprezentowana w ramach usługi Premium TV oferta reklamowa kanałów zewnętrznych była o ponad 80 procent wyższa niż rok temu, co przełożyło się na podobne tempo wzrostu przychodów - mówi Markus Tellenbach, prezes Grupy TVN. 

Jego zdaniem obecna sytuacja na rynku jest zgodna z przewidywaniami firmy. - TVN oczekuje wyraźniejszego wzrostu w drugiej połowie roku oraz lepszych wyników oglądalności naszej oferty programowej, wyłączając potencjalne znaczące wydarzenia jednorazowe. Dlatego też podtrzymujemy naszą opinię, że oczekiwany wzrost rynku reklamy telewizyjnej w tym roku będzie na średnim jednocyfrowym poziomie - dodaje Tellenbach.

Skup akcji

TVN w komunikacie ogłosił również program skupu własnych akcji w wysokości do 500 mln złotych. "Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy TVN zatwierdziło program skupu akcji własnych w wysokości do 500 milionów zł i nieprzekraczający 10 proc. akcji TVN na lata 2014‑2015" - poinformowano w komunikacie.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane