• rozwiń

Do euro się nie palą

Do euro się nie palą
Foto: sxc.hu Foto: Na euro wolelibyśmy jeszcze trochę poczekać

Do euro Polakom się nie pali. Z sondażu przeprowadzonego dla "Gazety Wyborczej" przez PBS DGA wynika, że jesteśmy w tej kwestii podzieleni niemal po połowie. 47 proc. chciałoby jak najszybciej płacić za swe zakupy w euro, zaś 46 proc. - zdecydowanie woli złotego.

69 proc. badanych uważa, że euro nie zagrozi naszej suwerenności, a 49 proc. sądzi, że wzmocni polską gospodarkę. Zaś 42 proc. jest zdania, że eurowaluta złagodzi skutki kryzysu gospodarczego (przeciwnego zdania jest 41 proc. badanych). W kwestii własnej kieszeni wyrażamy więcej obaw. 53 proc. odpowiadających spodziewa się pogorszenia sytuacji materialnej swojej rodziny po wprowadzeniu euro, a tylko 29 proc. liczy na poprawę.

Z kolei w sondażu GfK Polonia dla Rzeczpospolitej, dotyczącym oceny antykryzysowej współpracy prezydenta i premiera, tylko 11 proc. ankietowanych stwierdziło, że chciałoby "szybkiego wprowadzenia euro", w ramach walki z kryzysem

ŁUD/el

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane