• rozwiń

Dni Farfała policzone?

Dni Farfała policzone?
Foto: TVN24 Foto: Farfał podpisał na siebie wyrok

Piotr Farfał już wkrótce może stracić stanowisko szefa telewizji publicznej - donosi branżowy portal press.pl. W piątek zgłosił nową radę nadzorczą TVP do KRS-u, zapowiedział również, że to on zwoła jej posiedzenie. Tyle, że na tym posiedzeniu najprawdopodobniej straci stanowisko.

Wniosek Piotra Farfała o wpisanie do rejestru ośmiu członków rady nadzorczej TVP wybranych 30 lipca przez KRRiT wpłynął do KRS w piątek. Biuro prasowe warszawskiego Sądu Okręgowego potwierdziło "Presserwisowi", że zgłoszenie podpisał p.o. prezesa TVP Farfał.

A mówił, że nie zwoła

Wcześniej Farfał zapowiadał, że nie złoży takiego wniosku. – Mówiłem tak, bo były wątpliwości natury prawnej, co do wyboru nowych członków – wyjaśnił dziś "Presserwisowi" Farfał. – Miał je minister Lech Haydukiewicz (członek KRRiT rekomendowany przez LPR – przyp. red.). Spodziewam się, że w poniedziałek minister skarbu wskaże swojego przedstawiciela w radzie nadzorczej. Wtedy będzie ona kompletna i będzie mogła działać – powiedział Farfał.

Zadeklarował też, że zwoła posiedzenie nowej rady nadzorczej. – Zrobię to nie później niż w połowie września – zapewnił Farfał.

Czas się pakować

Taki krok Farfała oznacza, że najprawdopodobniej jego dni jako prezesa TVP są policzone, gdyż rada, w której zawiązał się sojusz SLD z PiS będzie chciała odwołania prezesa. – Jeśli tak zdecydują, tak będzie. Nie przyspawałem się do fotela – powiedział "Presserwisowi" Piotr Farfał.

kg/ola

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane