• rozwiń

Długi Amerykanów, spór o opalanie. Wieczór w TVN24 Biznes i Świat

Długi Amerykanów, spór o opalanie. Wieczór w TVN24 Biznes i Świat
Foto: Shutterstock Foto: Wieczór w TVN24 Biznes i Świat

Dziś w TVN24 Biznes i Świat sprawdzimy konta Amerykanów. Już 77 milionów mieszkańców tego kraju nie spłaca terminowo swoich długów. Zapytamy też, czy opalanie się jest bezpieczne. Nie zabraknie także najnowszych analiz i komentarzy dotyczących unijnych sankcji i rosyjskiego embarga.

W programie "Epicentrum" o godz. 20.00 przyjrzymy się portfelom Amerykanów - już 1/3 nie spłaca terminowo swoich długów, to 77 milionów ludzi. Porozmawiamy z Emilianem Kamińskim i Barbarą Falandysz o tym, czy jeśli nie posiadamy bogatych rodziców lub partnera, to mamy szansę, by żyć bez długów?

Podpatrzymy, jak amerykańscy nauczyciele ćwiczą strzelanie i samoobronę na specjalnym obozie. Wszystko po to, aby móc skuteczniej chronić swoich uczniów przed zagrożeniem takim jak np. strzelanina w szkole.

Sprawdzimy, czy opalanie się jest bezpieczne. Główne Biuro amerykańskiej Publicznej Służby Zdrowia wydało nowe ostrzeżenie przed opalaniem się: zarówno na słońcu jak i w solariach. To skutek publikacji najnowszego raportu na temat raka skóry. Amerykanie chcą zmienić myślenie ludzi o opalaniu i przekonać społeczeństwo, że to blada skóra jest oznaką zdrowia.

"Świat"

W magazynie "Świat" o godz. 21.00 zastanowimy się, kogo bardziej zabolą nałożone wczoraj sankcje – Zachód czy Rosję? Jak odpowie Władimir Putin? Czy elita kremlowska podzieli się i przynajmniej część będzie dążyła do deeskalacji sytuacji? Czy wręcz przeciwnie, czeka nas wzrost napięcia na Ukrainie? O tym prof. Włodzimierz Marciniak, sowietolog z Wyższej Szkoły Biznesu w Nowym Sączu.

Spytamy, czy Europa finansuje Al-Kaidę? Ponad połowa przychodów tej organizacji pochodzi z okupów za porywanych obywateli Zachodu, pomimo tego, że oficjalnie Europa okupów nie płaci. Czy zasada niepłacenia okupów i nienegocjowania z terrorystami to fikcja? Co powinny robić rządy w sytuacji porwania swoich obywateli? Zapytamy dr Bogdana Pliszkę, politologa i specjalistę od terroryzmu oraz dr Katarzynę Górak-Sosnowską, arabistkę z SGH.

"24 godziny"

W program "24 godziny" o godz. 22.00 podsumujemy najważniejsze wydarzenia w Polsce i na świecie.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane