• rozwiń

Dla Visy kryzys się skończył

Dla Visy kryzys się skończył
Foto: sxc.hu Foto: 3/4 miliarda twardych dolarów zarobionych na plastikowym pieniądzu

Gdyby światową gospodarkę oceniać z perspektywy głównego gracza na rynku plastikowego pieniądza, to o kryzysie mowy nie ma. Visa w III kwartale tego roku zarobiła na czysto 774 miliony dolarów.

Visa to największy na świecie wystawca kart kredytowych i bankomatowych. Firma pobiera niewielką opłatę od każdej transakcji wykonanej kartą z jej logo. Między lipcem a wrześniem uzbierało się tego niemało: przychody wyniosły 2,1 miliarda dolarów, o 13 procent więcej niż rok wcześniej. Zysk wyniósł 774 miliony dolarów (równowartość 562 milionów euro).

Firma najwięcej zarabia na transakcjach transgranicznych, gdy użytkownik korzysta z karty w innym kraju, niż została ona wystawiona.

Szef Visy, Joseph Saunders, podając wyniki III kwartału nie krył zadowolenia i mówił o nadziei na dalszy wzrost obrotów i zysków. Mimo to kurs akcji firmy po ogłoszeniu wyników lekko zniżkował - inwestorzy już się z ich perspektywą oswoili, bowiem kilka dni wcześniej równie dobre dane podał mniejszy rywal na kartowym rynku, American Express.

//sk/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane