• rozwiń

DHL odlatuje z USA

DHL odlatuje 
 z USA
Foto: Deutsche Post AG Foto: Baza logistyczna DHL w Wilmington w stanie Ohio

Niemiecki koncern logistyczny Deutsche Post poinformował, iż na skutek miliardowych strat zrezygnuje ze świadczenia przez firmę DHL usług kurierskich wewnątrz terytorium USA i zlikwiduje tam około 15 tysięcy miejsc pracy.

Spośród zatrudnionych obecnie w Stanach Zjednoczonych przez DHL-Express około 18,4 tys. ludzi po restrukturyzacji pozostanie tylko 3 do 4 tys. Zamknięte zostaną wszystkie obsługujące wyłącznie przesyłki wewnątrzamerykańskie centra sortownicze. Dzięki temu koszty operacyjne mają się zmniejszyć z obecnych 4,2 mld euro do 770 mln euro. Restrukturyzacja potrwa dwa lata i pociągnie za sobą wydatki w łącznej kwocie około 3 mld euro.

Deutsche Post weszła na amerykański rynek usług kurierskich jako rywal dominujących na nim spółek UPS i FedEx. W ubiegłych latach DHL-Express stracił tam jednak około 5 mld euro, a tegoroczny wynik ujemny ma sięgnąć 1,2 mld euro.

DHL utrzyma jednocześnie dostarczanie przesyłek kurierskich między Stanami Zjednoczonymi i innymi państwami. Nie ograniczy też dotychczasowej działalności logistycznej dla amerykańskich klientów - czyli zapewniania lotniczych i morskich przewozów towarowych oraz usług magazynowych i dostawczych.

Jako całość koncern Deutsche Post wypracował w III kwartale 653 mln euro zysku, co w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego oznacza wzrost o 14,8 proc. Łączne obroty zwiększyły się o 4,1 proc., do 13,26 mld euro.

//sk

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane