• rozwiń
  • WIG20 2167.04 +0.51%
  • WIG30 2453.58 +0.47%
  • WIG 57077.07 +0.31%
  • sWIG80 11466.14 -0.20%
  • mWIG40 3641.10 -0.10%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 13:29

Dostosuj

Deweloperze, czas na zakupy!

Deweloperze, czas na zakupy!
Foto: TVN24 Foto: Druga połowa 2009 roku - to dobry czas na zakup działki pod budowę

Nadchodzi kres abstrakcyjnie wysokich cen działek budowlanych? Wiele na to wskazuje. Analitycy doradzają - druga połowa 2009 roku będzie najlepszym czasem na zakup gruntów. Deweloperzy już teraz przeczesują rynek w nadziei na okazję - zauważa "Rzeczpospolita".

Firmy deweloperskie rozpoczęły polowanie na okazje. – W ostatnich dniach kupiliśmy już trzy działki, m.in. w Gdyni pod biurowiec i w Lublinie pod mieszkania – mówi na łamach "Rzeczpospolitej" prezes Polnordu Wojciech Ciurzyński. – Kupujemy za gotówkę i w najbliższych miesiącach chcemy wydać jeszcze 50 mln zł – dodaje.

Zdaniem deweloperów, już teraz można wynegocjować dobre ceny. Za 1 m kw. powierzchni biurowej niedługo zapłacimy ok. 250 zł. – W szczycie hossy było to 1,2 – 1,4 tys. zł! – mówi szef Polnordu.

Kto zarobi na tańszych gruntach?

Nie wszyscy jednak będą mogli się cieszyć tańszą ziemią. Jak tłumaczą analitycy, nadchodzący rok będzie atrakcyjny jedynie dla inwestorów wyposażonych w stosowną gotówkę.

– Jeśli Polnordowi uda się zamknąć kilka planowanych transakcji, może mieć dodatkowe wolne środki na zakupy – mówi na łamach "Rzeczpospolitej" Michał Sztabler, analityk DM PKO BP. – Spore środki może mieć też Dom Development i z tego, co wiem, to spółka prowadzi wiele rozmów na temat odkupowania gruntów, a nawet całych projektów – dodaje.

Poczekajcie kilka miesięcy

Zdaniem ekspertów, czas największych okazji jeszcze nie nadszedł. Wielu z nich wskazuje na drugą połowę przyszłego roku jako okres, kiedy deweloperzy będą mogli na najlepszych warunkach przejmować działki, projekty czy całe spółki, które popadły w tarapaty.

eq/mlas

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane