• rozwiń
  • WIG20 2171.75 -0.91%
  • WIG30 2464.87 -1.07%
  • WIG 57485.19 -0.98%
  • sWIG80 11656.29 +0.30%
  • mWIG40 3750.76 -1.91%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Deutsche Post testuje drony, które będą dostarczać paczki

Deutsche Post testuje drony, które będą dostarczać paczki
Foto: EPA Foto: Deutsche Post testuje drony do dostarczania lekkich przesyłek

Deutsche Post rozpoczęła testy w dostarczaniu paczek latającymi dronami. W ubiegłym tygodniu na podobny krok zdecydował się gigant e-handlu Amazon.

Drony, czyli bezzałogowe pojazdy latające wykorzystywane głównie przez wojsko, docelowo mają zastąpić listonoszy. - To początkowa faza naszych testów. Istnieje wiele możliwości w wykorzystaniu dronów. Łatwiej dotrą do trudno dostępnych miejsc. Można je również użyć w chwili, gdy natychmiast należy dostarczyć leki choremu – mówi Dunja Kuhlmann, rzeczniczka prasowa Deutsche Post.

Na przeszkodzie wykorzystania dronów stoi niemieckie prawo, które zabrania startu i lądowania maszyn w okolicach terenów mieszkalnych. Jednak na czas testów firma otrzymała specjalne pozwolenie na prowadzenie projektu.

W czasie testów żółty dron odebrał leki z apteki i dostarczył je przed siedzibę centrali Deutsche Post. Dotąd wykonano pięć takich lotów. Maszyną z czterema wirnikami ręcznie z ziemi sterował pilot.

Paczka w pół godziny

W ubiegłym tygodniu Jeff Bezos, szef amerykańskiej firmy Amazon, zapowiedział, że w ciągu pięciu lat możliwość dostarczenia paczki drogą lotniczą przez drony będzie jedną z opcji, którą będą mogli wybrać klienci. Jego zdaniem maszyny nazywane Octocopterami zrewolucjonizują system dostawy. Towar będzie dostarczany do 30 minut od zamówienia, o ile nie będzie ważył więcej niż 2,3 kg. Właśnie lekkie przesyłki stanowią 86 proc. wszystkich zamówień – wynika z danych firmy.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane